Gala w Łomży: Włodarczyk vs Jur. ZAPOWIEDŹ

Już w najbliższą sobotę mająca ostatnio bardzo dobrą passę grupa Knockout Promotions organizuje galę w Łomży. Główną gwiazdą wieczoru będzie były dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Diablo Włodarczyk, którego przeciwnikiem będzie Alexandru Jur. W Łomży zaprezentuje się także utalentowany Fiodor Czerkaszyn, który jest uznawany za największą nadzieję grupy. Przyjrzyjmy się najważniejszym informacjom dotyczącym zestawień a także transmisji.

Krzysztof Włodarczyk jest pięściarzem uznanym. Nie ma co się oszukiwać, z zawodnikami takimi jak Jur powinien po prostu wygrywać bez wątpliwości. W swojej poprzedniej walce Diablo pokonał mocnego Durodolę, teraz wyzwanie jest z niższej półki. U Krzysztofa ważny jest spokój w sprawach osobistych, ostatnio miał pewne problemy związane z jazdą bez prawa jazdy, jednak Jur to kilka lig niżej i po prostu nie ma prawa przeszkodzić naszemu zawodnikowi. Włodarczyk musi utrzymywać aktywność, ponieważ z racji na jego pozycję w każdej chwili może pojawić się oferta walki o pas i duże pieniądze.

Ciekawego rywala zakontraktowano dla Fiodora Czerkaszyna. Walczący z pozycji mańkuta, mający prawie 190 cm wzrostu JJ McDonagh z pewnością będzie interesującym testem. Do tego trzeba dodać, że rzadko gościmy w Polsce pięściarzy z Wysp. Pojedynek wart uwagi, szczególnie jeśli chodzi o dyspozycję diamentu trenującego pod okiem Fiodora Łapina.

Emocjonująca może być walka Matyja – Grafka. Lepiej ułożony boksersko jest Marek Matyja, jednak Bartłomiej Grafka jest zawodnikiem nieustępliwym i niejednemu faworytowi sprawiał problemy. Wynik jest sprawą otwartą.

Zawodowy debiut w Łomży zaliczy Laura Grzyb. Zawodniczka trenująca w Global Boxing w Tarnowie pod okiem trenera A. Maciejewskiego uznawana jest za nadzieję kobiecego boksu w Polsce. Liczymy na efektowne rozpoczęcie kariery.

Swoje kolejne walki stoczą Mateusz Tryc i Przemysław Zyśk, od których należy po prostu oczekiwać zwycięstwa.

Ciekawostką dla fanów może być debiut zawodowy Wladimira Katsuka. Były sparingpartner Kliczki stoczy bój na dystansie czterech rund.

Transmisja z gali na antenie TVP Sport od godziny 20.05 w sobotę. Od godziny 22.40 galę będzie można śledzić także w TVP 1. Na antenie największej telewizji w Polsce zostaną pokazane walki Włodarczyka i Czerkaszyna.

Dodaj komentarz