Gala w Manchesterze – wyniki wcześniejszych walk

Dzisiejszego wieczoru kibice żyją przede wszystkim pojedynkami w wadze ciężkiej, ale oprócz dwóch głównych dań, czyli starć Chisory z Parkere oraz Ruiza jr z Arreolą na ringach zaprezentowali się Katie Taylor, Chris Eubank jr oraz Dimitrij Biwoł. Poniżej znajdziecie wyniki ich pojedynków.

Już pierwsze starcie w przekazie DAZN zakończyło się efektownym i zupełnie niespodziewanym nokautem. Jovanni Straffon (25-3-1, 18 KO) przed pojedynkiem był z góry spisywany na straty. Jego przeciwnik James Tennyson (28-4, 24 KO) miał po swojej strony niemal wszystkie argumenty – siłę, doświadczenie, własne podwórko. Dodatkowo Meksykanin w karierze nigdy nie mierzył się z poważnym rywalem. Jednak ring jak zawsze wszystko zweryfikował. Bitny Irlandczyk mocno zaczął i było widać, że szuka nokautu. Niestety nieco zapomniał się w obronie, w efekcie czego już w pierwszej rundzie zebrał mocny lewy sierpowy, po którym nie był w stanie kontynuować walki. Stawką pojedynku był wakujący pas IBO wagi lekkiej.

Dimitrij Biwoł (18-0, 11KO) oraz Craig Richards (16-2-1, 9 KO) dali przyjemny dla oka pojedynek. Od razu narzucili wysokie tempo, nastawiając się na ciosy proste. Biwoł wykazywał się większą aktywnością, częściej zamykał rywala i atakował kombinacjami. Wyszkolenie techniczne mistrza świata stało wyraźnie na wyższym poziomie, ale odważny Anglik nie odpuszczał. Richards z początku nie był w stanie przeciwstawić się rywalowi, ale dzięki dobrej defensywie nie dał sobie zrobić krzywdy. Dodatkowo w drugiej połowie zaczął się odgryzać. Ostatecznie po pełnych 12 rundach sędziowie wskazali wygraną obrońcy tytułu: 118-110, 115-113, 115-114.

Jako kolejni w ringu zameldowali się Chris Eubank jr (30-2, 22 KO) oraz Marcus Morrison (23-4, 16 KO). Początkowo wydawało się, że Eubank zrobi sobie publiczny sparing. Morrison niby próbował atakować, ale Eubank był dla niego za sprytny. Eubank zaskakiwał przeciwnika uderzeniami z różnych płaszczyzn. Morrison już w początkowych rundach był w groźnych sytuacjach, ale ratował się klinczami oraz ucieczką poza zasięg rywala. W drugiej połowie walki Eubank nieco opadł z sił i dopuścił do głosu rywala. Morrison zaczął odpowiadać na ataki i wchodzić w wymianę ciosów. Mimo tego przewaga pozostawała po jednej stronie. Po 10 rundach wskazali: 98-92, 98-92, 98-92 na Chrisa Eubanka jr.

Wygraną zanotowała również Katie Taylor (18-0, 6 KO), która wypunktowała Natashę Jonas (9-2, 6 KO) i obroniła absolutne mistrzostwo w kategorii lekkiej, ale trzeba przyznać, że nie miała łatwej przeprawy. Sędziowie wskazali na wygraną Irlandki w stosunku: 96-94, 96-95, 96-95.

Leave a Reply