Gala w Newark: Typowanie redakcji

wringuJuż w piątek gala w Newark, jedno z najważniejszych dla polskiego kibica wydarzeń w boksie w roku 2015. Redakcja wRINGu.net postanowiła wytypować wyniki trzech najbardziej interesujących pojedynków, poparte krótką analizą. Pod lupę wzięliśmy starcia: Głowacki – Huck, Szpilka – Consuegra oraz walkę wieczoru, Cunningham – Tarver.

Krzysztof Głowacki – Marco Huck

Tomasz Nowak: Głos serca zdecydowanie przemawia za Głowackim. Jednakże głos rozsądku również nie odbiera Polakowi szans. Kluczem będą ciosy na korpus, które zabiorą kondycję Huckowi i spowodują, że odda drugą połowę walki. Wątpię również, by Niemiec przygotował formę życia. W piątek chcę się cieszyć z pasa mistrza świata.

Typ: Krzysztof Głowacki przez jednogłośną decyzję sędziów.

Tomasz Groblica: Serce za Polakiem, rozum przemawia w stronę Hucka. Po prostu jest on bogatszy o doświadczenie w postaci wielokrotnych walk o mistrzostwo. Dodatkowo Niemiec jest nieustraszony w pełni znaczenia tego słowa. Nie ma dla niego znaczenia, czy stoi przed nim Powietkin, Lebiediew, Arslan, czy inny osiłek. Niemiec zawsze idzie na maxa, chyba, że… jest nękany konsekwentnie ciosami na dół. Steve Cunningham pokazał, jak osłabić Marco Hucka i liczę na ten sam scenariusz ze strony Polaka. Gdyby jednak tak odstawić patriotyzm i odrobinę szalonego myślenia, widzę Hucka jako wygranego. Bardzo chciałbym się mylić co do werdyktu 🙂

Typ: Huck przez jednogłośną decyzję sędziów.

Artur Szpilka – Yasmany Consuegra

TN: Kubańczyk, jak to mieszkańcy Gorącej Wyspy mają w zwyczaju, będzie dla Artura rywalem niewygodnym, jego rozpracowanie może mu zająć początkowe trzy starcia. Jestem jednak przekonany, że gdy Szpila wyczuje przeciwnika, siła jego ciosów skumuluje się na nim i będziemy świadkami efektownego nokautu.

Typ: Artur Szpilka zwycięży przed czasem

TG: Nie widzę innej opcji, jak nokaut w wykonaniu Szpilki. Chcę zobaczyć coś nowego w wykonaniu Artura, nowe ruchy, nowe zagrania, które oszukają przeciwnika.

Typ: Szpilka wygra przez KO

Steve Cunningham – Antonio Tarver

TN: Wbrew typom ekspertów postawię na rutynowanego Antonio Tarvera. Cunningham powinien mieć nieznaczną przewagę, jednak spodziewam się, że zostanie ona zniwelowana poprzez spotkania USS z deskami, co odbierze mu sporo punktów. Tarver w walce z Banksem pokazał, że wiek nie odebrał mu jeszcze refleksu i siły ciosu. Szykuje się ciekawa walka. Nokaut czy decyzja? Steve wstanie, ale przegra.

Typ: Antonio Tarver na punkty

TG: To bardzo trudny do wytypowania pojedynek. Niby Tarver ma najlepsze lata za sobą, rzadko walczy, a jak walczy, to nie są to występy najwyższych lotów. Z drugiej strony szklana szczęka Cunninghama może kusić Tarvera do szukania nokautu, a ten, jak wiemy, potrafi „skosić”, kiedy nadarzy się okazja. Wierzę jednak w mądry boks Cunn’a, wierzę, że wykorzysta zasięg i dobrą, jak na jego wiek pracę nóg. TKO/KO wisi tu w powietrzu, ale jakoś jestem w stanie wyobrazić sobie wygraną Steve’a na punkty. To właśnie jest mój typ. Cunn’ będzie aktywniejszy, będzie „pykał” dwanaście rund, aż dowiezie zwycięstwo do końca.

Typ: Cunningham wygra na punkty.

Leave a Reply