Gala w Radomiu: Sęk kontra Parzęczewski. WYNIKI

Poniżej wyniki organizowanej na hali MOSIR w Radomiu gali boksu zawodowego:

Dariusz Sęk znokautował w drugiej rundzie Roberta Parzęczewskiego

To była niespodziewana demolka. Parzęczewski był faworytem, jednak nikt nie odbierał szans Sękowi. Tymczasem w drugiej rundzie Częstochowianin posłał swojego rywala trzykrotnie na deski i zmusił sędziego do zakończenia pojedynku. Kluczowe były ciosy bite z prawej ręki. Świetny występ, gratulacje dla Roberta.

Adam Balski pokonał na punkty Siergieja Radczenkę

Sędziowie punktowali trzykrotnie 76:75. Balski walczył o życie w ostatniej rundzie. Najpierw leżał na deskach, a potem zbierał niemiłosierny oklep. Przyjął wiele czystych ciosów, z punktu widzenia naszej redakcji walka powinna być przerwana. Stracił ogromną ilość zdrowia. Został także zweryfikowany przez journeymana, poniewaz nie prezentował się dobrze ani boksersko, ani kondycyjnie. Nie pomagał także narożnik.

Mykoła Wowk pokonał jednogłośnie na punkty Michała Żeromińskiego

Sędziowie punktowali 78:74, 77:75, 78:74, jednak Wowk wygrał tę walkę bezdyskusyjnie. Żeromiński nie był w stanie poradzić sobie z warunkami fizycznymi rywala i mimo ambicji oddawał kolejne rundy. Zwycięstwo Wowka może otworzyć mu drogę do kolejnych ciekawych walk na krajowych ringach.

Łukasz Wierzbicki pokonał na punkty Twahę Kiduku

Przewaga Polaka na przestrzeni walki była znaczna, jednak zakończył on pojedynek z mocno spuchniętym okiem. Sędziowie jednak nie mieli wątpliwości i przyznali mu zwycięstwo w stosunku dwa razy 97-93 oraz 99-91.

Damian Wrzesiński pokonał niejednogłośnie na punkty Michała Chudeckiego

W walce o pas mistrza Polski lepszy okazał się Wrzesiński, który w siódmej rundzie miał nawet swojego rywala na deskach. Walka miała wyrównany charakter, co odzwierciedlają karty sędziowskie: 96-94, 96-93 dla zwycięzcy oraz 96-93 dla pokonanego.

Kamil Młodziński pokonał niejednogłośnie na punkty Rafała Grabowskiego

Walka otwierająca była bardzo wyrównana, sędziowie przyznali zwycięstwo Młodzińskiemu dwukrotnie 77-75 oraz 74-78 dla rywala.

zdjęcie: materiały promocyjne organizatora

Dodaj komentarz