Gala we Wrocławiu: Włodarczyk – Harth „NA ŻYWO minuta po minucie”

Już dziś we Wrocławiu pod hasłem „Królowie Nokautu” odbędzie się gala boksu zawodowego organizowana przez Knockout Promotions i Babilon Promotion. Krzysztof Włodarczyk zrobi kolejny krok do walki o mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej, o ile tylko pokona  Leona Hartha. Oprócz głównych bohaterów w ringu między innymi Michał Cieślak, Nikodem Jeżewski czy też Przemysław Runowski. Redakcja wRingu.net  tradycyjnie przeprowadzi dla czytelników relację „NA ŻYWO minuta po minucie”. Zapraszamy  już od godziny 18.45. Szykują się niesamowite emocje! Relację prowadzi Tomasz Nowak.

ODŚWIEŻ RELACJĘ

22:26: 116-112 x2 – 115-113 dla Diablo. Coś za mała ta różnica punktów, ale ważne, że Włodarczyk zwycięża. My już dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przypominamy, że za dziś do ringu wejdzie jeszcze Joshua.

22:24: 12 rund za nami. Czekamy na decyzję sędziów, chociaż będzie to formalność.

22:20: Diablo się zdenerwował, trafia mocnymi sierpami. Harth albo klinczuje, albo kręci piruety.

22:16: Pod koniec 10 rundy Diablo kilkakrotnie ulokował mocne sierpy, przeciwnik nie ma już sił. Jest szansa, że go położy i zakończy ten słaby pojedynek.

22:10: Harth klinczuje w ilościach hurtowych. Dzięki temu wielka krzywda mu się nie stanie, ale Krzyśkowi nie zagrozi. Nie jest to na razie występ, który napawałby optymizmem przed walką z np. takim Gassijewem, który Hartha szybko skończył.

22:02: Harth nie robi nic żeby wygrać, Diablo robi niewiele, żeby ekscytować publiczność. Za nami siedem rund.

21:55: W ringu nic się nie zmienia. Wieje nudą, ale Włodarczyk ma pełną kontrolę.

21:50: Diablo się rozluźnił i wychodzą z tego fajne ciosy. Niezła kombinacja ciosów na korpus na początku rundy, później konsekwentna praca jabem i  dodawanie sierpowego.

21:47: Hart przypomina bardzo ubogą wersję Abrahama. Przyjechał nie dać sobie zrobić krzywdy. Oby Krzysiek przyspieszył.

21:44: Harth na wstecznym, Diablo spokojnie atakuje, pracuje lewym prostym.Zdobywa kolejną rundę. Walka jednak na razie nie porywa.

21:40: Za nami pierwsza runda, wzajemne badanie się zawodników, jednak należy zapisać ją na konto „Diablo”.

21:33: Czas na hymny. Dla walczącego z niemieckim paszportem Hartha grany jest hymn Armenii.

21:32: Diablo już w ringu.

21:25: Z uwagi na szybsze zakończenie walki Cieślak – Jeżewski, walka wieczoru po przerwie. Już za chwilę.

21:15: Czas na zapowiedzi, oprawę, ekspertów. Przygotujcie się na jeszcze kilka minut oczekiwania.

21:10: Czekamy na walkę wieczoru.

21:08: Obaj nie zgadzają się z liczeniami. Cieślak twierdzi, że zadał cios rywalowi na kolanach w ferworze walki.

21:03: Cieślak trafił Jeżewskiego, gdy ten klęczał, powinien dostać ostrzeżenie. Ależ kontrowersje. Zapewne będzie protest.

21:00: KONIEC!!! Cieślak najpierw pada na deski po ciosach Cieślaka, jednak potem odpowiada i trafia Jeżewskiego! Ten pada a sędzia kończy rywalizację. Przedwcześnie!

20:57: Bardzo ciekawa druga runda. Nadal dla Cieślaka, jednak Jeżewski wyszedł zza podwójnej gardy i potrafił dwukrotnie trafić ciekawym sierpowym. Widać jednak, że Nikodem czuje ciosy rywala.

20:54: Pierwsza runda zdecydowanie dla Cieślaka. Zaczął od mocnych ciosów na korpus, które przeciwnik wyraźnie odczuwał. Bardzo szybki, celny prosty. Widać też dużą przewagę siły fizycznej. Jeżewski stara się odpowiadać, jednak jego ataki nie są skuteczne.

20:50: Jest i Cieślak. Czekamy na eksplozję!

20:48: Jeżewski jest już w ringu. Czas na Cieślaka!

20:45: Czas na walkę!

20:42: W kolejnej walce pojedynek o mistrzostwo Polski wagi cruiser. Michał Cieślak – Nikodem Jeżewski. Szykują się emocje!

20:32: Mamy pierwsze liczenia podczas gali. Vovk dwukrotnie zapoznał się z matą ringu, jednak dotrwał do końca walki. Pewne zwycięstwo Przemysława Runowskiego. Brawa również dla Mikołaja Vovka, który pokazał, że jest ambitnym zawodnikiem. Oficjalnie: Runowski przez jednogłośną decyzję.

20:27: Fiodor Łapin mówił przed walką, że Runowski odnalazł swój styl. Dzisiejsza walka potwierdza słowa trenera. Poza czwartą rundą konsekwentnie i bezbłędnie realizuje plan taktyczny. Vovk w przedostatnim starciu starał się uderzać na korpus i na górę, jednak przeciwnik był dla niego nieuchwytny.

20:23: Vovk bardzo statyczny, walczy już chyba na ambicji. Runowski świetnie skraca dystans, a po udanych seriach odskakuje i nie daje się trafić przeciwnikowi. Jedna z lepszych walk Runowskiego w karierze. Przed nami dwie ostatnie rundy. Pamiętajmy, że gala we Wrocławiu nosi tytuł Królowie Nokautu. Czekamy.

20:20: Oj rozgrzali zawodnicy wrocławską publiczność! Vovk na mięciutkich nogach udał się do narożnika. Runowski ewidentnie dąży do wygranej przed czasem. Czy będzie pierwszym dzisiaj królem nokautu? Ma na to jeszcze trzy rundy.

20:15: Po trzech rundach dla Runowskiego, Vovk zdobył czwarte starcie.W otwartej wymianie był w stanie trafiać Runowskiego, wchodziły podbródki, zawodnik Knockout Promotions powinien wrócić do swojej gry, by osiągnąć sukces.

20:07: Duża przewaga szybkościowa i niezłe kombinacje Runowskiego. Zdobywa pierwsze dwie rundy.

19:58: A teraz starcie Przemysław Runowski (12-0, 2 KO) – Mykola Vovk (12-1, 8 KO). Pamiętacie, jak Mykola zrobił niespodziankę w walce z Kopytkiem? Jesteśmy bardzo ciekawi jego występu.

19:53: Ważna informacja dla fanów Norberta Dąbrowskiego. Gala z jego udziałem odbywa się w Kanadzie popołudniem, więc za godzinę-półtorej zamelduje się w ringu. Bardzo lubimy tego zawodnika i liczymy, że da dziś walkę życia.

19:45: W telewizji przerwa na reklamy, na hali kibice mają czas na przekąski,  donosimy więc co dzieje się w Anglii: Luis Ortiz nie porwał, ale pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Allena. Jednak z taką formą jak dzisiaj, to niech on do najlepszych nie startuje. Z kilera zamienił się w usypiacza.

19:40: Przemysław Zyśk odnosi kolejne zwycięstwo w zawodowej karierze. Gala „Królowie Nokautu” po raz kolejny daje nam decyzję sędziowską. Nie bójcie się jednak. Nie po to organizatorzy postawili na Diablo i Cieślaka, żeby  ci nie starali się o zakończenie przed czasem. Do walk tych panów trzeba jednak jeszcze poczekać.

19:30: Wśród gości gali są Krzysztof Głowacki i Andrzej Wawrzyk. A w ringu nadal przewaga Zyśka. Runda piąta przed nami, jak na razie pięściarze nie rozpieszczają kibiców.

19:25: Po dwóch pierwszych rundach prowadzi utalentowany Zyśk. Stara się skracać dystans i jak najczęściej atakować przeciwnika. Ten nieźle się broni, daje Zyśkowi pomyśleć w ringu nad kolejnymi atakami.

19:14: Czas na pojedynek Zyśk – Mokrycki.

19:11: Koniec walki! Sześć rund za nami, sędziowie nie mieli trudnego zadania. Jednogłośną decyzją zwycięża Marek Matyja. Czekamy na ciekawszych przeciwników, bo to zdecydowanie był pojedynek na naprawę rekordu po porażce z Dąbrowskim.

19:06: Za nami pięć rund. Walka pod kontrolą Marka Matyi. Cały czas nie mamy jednak kandydata do tytułu Króla Nokautu, a nawet Króla Nokdaunu.

19:00: W ringu wciąż bez zmian, komentatorzy Polsatu stwierdzili za to właśnie, że nie rejestrują takich pasków jak GBU. Czyżby zapomnieli o słynnych TWBA i innych wynalazkach na polskich galach? 🙂

18:56: Twardy i sprytny jest Fedotovs. Mimo przyjęcia kilku bomb, w tym potężnego lewego sierpowego, potrafił przetrwać, sklinczować, przytrzymać. Na tym jednak kończą się jego atuty.

18:52: Pierwsza runda zdecydowanie dla Matyi. Polak bezkarnie trafia po korpusie, otwarty rywal nie ma sposobu na zablokowanie jego akcji.

18:45: Czas na wagę półciężką. Marek Matyja (11-1, 4 KO) – Olegs Fedotovs (21-27, 15 KO). Matyja chce wrócić na właściwą ścieżkę po porażce z Norbertem Dąbrowskim. Przy okazji: pamiętajcie, że Noras walczy w nocy, trzymajmy za niego mocno kciuki w walce z faworyzowanym Eleiderem Alvarezem.

18:41: Zgadzamy się z Andrzejem Kostyrą, że Dąbrowski powinien poważnie zastanowić się nad przebiegiem swojej kariery. Dotychczasowym i dalszym.

18:40: W walce nie było nokautu zgodnie z tytułem gali, jednak nie brakowało krwi. Zawodnicy nieźle rozgrzali publiczność, jednak występ naszego zawodnika był bardzo słaby.

18:35: Duża niespodzianka w walce Konrada Dąbrowskiego z Nadzirem Bakhsieu. Polak uznawany za talent, jednak nie potwierdzający tego zbyt często w ringu uległ zdecydowanie presji przeciwnika. Nie przeciwstawił się rywalowi zarówno technicznie jak i fizycznie i odniósł jednogłośne zwycięstwo na kartach punktowych.

17:40: Oto karta walk dzisiejszego wydarzenia.

zdj. ringpolska

Transmisja telewizyjna z wydarzenia dostępna będzie w Polsacie Sport. Zapraszamy do bycia z nami w ten bokserski dzień. O poranku Joseph Parker został mistrzem świata w wadze ciężkiej, czas na krajowy ring. Oczywiście na naszej stronie nie zabraknie informacji z Anglii, gdzie Anthony Joshua podejmie Erika Molinę. Bądźcie z nami w dzisiejszy wieczór!

 

Jedna myśl na temat “Gala we Wrocławiu: Włodarczyk – Harth „NA ŻYWO minuta po minucie”

Dodaj komentarz