Gasijew vs Walisch pod koniec lipca

Murat Gasijew (27-1, 20 KO) po wysokiej przegranej z Oleksandrem Usykiem nie walczył przez prawie dwa lata. Jednak wszystko wskazuje na to, że ma za sobą wszystkie problemy i znów zaczyna regularnie toczyć kolejne pojedynki. Najbliższy stoczy 22 lipca na gali w Moskwie gdzie podejmie Michaela Walischa (22-4, 15 KO).

Pojedynek odbędzie się w kategorii ciężkiej i zaplanowano go na dystans 10 rund. Gasijew ostatni pojedynek stoczył w grudniu zeszłego roku. Znokautował wtedy już w 1 rundzie Nurie Seferiego. Warto dodać, że debiutujący wtedy w wadze ciężkiej Rosjanin wniósł do ringu solidne 104 kg. W nadchodzącej walce również trudno spodziewać się innego rozwiązania. Prawie dwumetrowy Walisch swego czasu zapowiadał się na niezłego zawodnika na Europejskiej arenie, ale cztery porażki przed czasem (i to całkiem szybkie) sprowadziły go do roli testera dla prospektów.

Na tej samej gali wystąpi utytułowany amator Mikhail Aloyan (6-1,1 KO). Niestety na razie nie jest znany ani jego rywal, ani ilość rund, na które zakontraktowana będzie walka.

Leave a Reply