murat gassiev

Gassiev zgłasza chęć walki z Kownackim

Murat Gassiev (26-1, 19 KO) w kategorii junior ciężkiej siał postrach za sprawą swoich nokautujących ciosów z obu rąk, które doprowadziły go do dwóch pasów mistrzowskich w wieku zaledwie 24 lat. Potem jednak przyszła jednostronna porażka z Usykiem, po której rosły zawodnik pauzuje już drugi rok.

Gassiev podobnie jak Usyk planuje dalszą karierę prowadzić w kategorii ciężkiej, jednak jego plany powrotu na ring idą bardzo opornie. Jego walki były już kilka razy przekładane z powodu nawracających kontuzji. Gassiev jednak nadal nie rezygnuje ze swoich planów. Trener Rosjanina, Abel Sanchez, chciałby, aby jego podopieczny jak najszybciej stoczył pojedynek na przetarcie w nowej wadze, liczy na to, że zawalczy z kimś z trójki: Adam Kownacki, Andy Ruiz jr lub Robert Helenius. Co więcej, trener Sanchez jest przekonany, że dzięki swojej sile i rozmiarom Gassiev w kategorii ciężkiej sprawdzi się znacznie lepiej od Usyka.

Niestety mimo tych ambitnych planów nadal nie znany jest moment, w którym Rosjanin miały zadebiutować w królewskiej kategorii. Co prawda Gassiev ma zaledwie 26 lat i najlepszy czas teoretycznie przed sobą. Jednak obecna sytuacja związana z pandemią może wymusić na nim kolejny rok przerwy.

Leave a Reply