gervonta davis

Gervonta Davis zdobywa tytuł w trzeciej wadze (highlight)

Gervonta Davis (25-0, 24 KO) po niezłym pojedynku zdołała przełamać i zastopować, niepokonanego do wczoraj Mario Barriosa (26-1, 17 KO). Walka odbyła się na gali w Atlancie, a stawką był regularny pas WBA wagi super lekkiej.

Barrios próbował wykorzystać 12 cm przewagi wzrostu, ale na niewiele się to zdało. Davis gładko przechodził do półdystansu i systematycznie rozbijał rywala. „Tank” był szybszy, silniejszy, bardziej dynamiczny. Pokazał również lepszą defensywę i wyszkolenie techniczne. O ile pierwsze starcia były jeszcze w miarę równe, tak z każdą kolejną runda rosła przewaga Davisa. Na początku 8 rundy obrońca pasa przyjął mocny prawy sierpowy na skroń po którym zapoznał się z deskami. Co prawda szybko wstał, ale po chwili ponownie był liczony, tym razem po lewym prostym. Wydawało się, że koniec jest blisko, ale Barrios zdołała dojść do siebie i o dziw dał bardzo dobrą rundę 9, którą z czystym sumieniem można dać na jego konto. Koniec przyszedł w rundzie 11, kiedy Davis trafił mocnym hakiem na wątrobę. Barrios po tym uderzeniu po raz trzeci wylądował na deskach. Co prawda wstał po raz kolejny i nawet próbował kontynuować walkę, ale wystarczyło ponowienie akcji ze strony Davisa i Barrios znów zgiął się w grymasie bólu i zmusił sędziego do przerwania.

W przeszłości Davis był już mistrzem w kategoriach super piórkowej oraz lekkiej. Teraz po jego wygranej rozpościerają się przed nim ciekawe perspektywy, między innymi starcie z Regisem Prograisem (26-1, 22KO) lub starcie z posiadaczem czterech pasów mistrzowskich Joshem Taylorem (18-0, 13 KO).

Leave a Reply