Głowacki – Kudriaszow? Promotorzy nie zaprzeczają

głowacki2Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) po świetnym i efektownym występie przeciwko Marco Huckowi stał się obiektem zainteresowania promotorów z całego świata, chcących podjąć próbę odebrania pasa Polakowi, który porwał widownię na gali w Newark. Jednym z nich jest Andriej Riabiński, który za pośrednictwem mediów rosyjskich i portali społecznościowych poinformował, że liczy na zorganizowanie starcia „Główki” z królem nokautu,  Dmitrijem Kudriaszowem (18-0, 18 KO).

W sprawie szybko wypowiedział się promotor Andrzej Wasilewski. Krzysztof Głowacki jest jego podopiecznym w grupie Knockout Promotions. W rozmowie z portalem ringpolska.pl stwierdził:

 – To byłaby ciekawa walka i jesteśmy na nią otwarci, ale dementuję, że rozpoczęły się rozmowy w tej sprawie. Krzysztof jest teraz mistrzem świata, więc jesteśmy otwarci na walkę z każdym rywalem. Wszyscy polscy promotorzy Głowackiego są aktualnie w Międzyzdrojach. Jesteśmy w stałym kontakcie także z Leon Margulesem i nikt nie słyszał o negocjacjach z obozem Kudriaszowa  Obecnie najbardziej interesuje nas kierunek amerykański, ponieważ ostatnie zwycięstwo Krzysztofa otworzyło w USA wiele możliwości. Walka z Kudriaszowem wydaje się interesującą opcją, więc być może faktycznie doczekamy się kontaktu ze strony jego promotorów.

Wiele wskazuje na to, że Krzysztof Głowacki najbliższą walkę stoczy jednak w Stanach Zjednoczonych, nie należy jednak zapominać, że promotorzy rosyjscy są w stanie złożyć bardzo atrakcyjną finansowo ofertę. Sam zaś Kudriaszow zajmuje wysokie miejsce w rankingu WBO i niedługo może stać się oficjalnym pretendentem.

źródło: allboxing.ru/ringpolska.pl/Twitter/własne

Leave a Reply