Głowacki vs Briedis – typowanie redakcji

Już dziś wieczorem długo oczekiwany pojedynek o dwa pasy mistrzowskie wagi Cruiser. Faworytem bukmacherów jest zawodnik z Łotwy. Redakcja przygotowała dla was swoje typy na ten pojedynek. Zdania były bardzo podzielone. Poniżej znajdziecie szczegóły:

Tomasz Nowak:

Jesteś tak dobry, jak Twoja ostatnia walka. Briedis w ćwierćfinale nawet nie powinien wygrać. Wcześniej niezbyt przekonujący występ z Francuzem. Do tego dochodzą częste zmiany w sztabie zawodnika, które dotyczą zarówno trenerów jak i strefy menadżersko-promotorskiej. Główka wrócił na właściwe tory. Walka z Własowem pokazała, że po problemach nie ma śladu. Więcej czujności w obronie niż z Własowem, duża aktywność w półdystansie i będzie dobrze. Kluczem do walki jest atak – Łotysz nie przepada za bronieniem się i nie jest w tym najskuteczniejszy. Stawiam na „Główkę”, a dla podniesienia emocji dodam, że przed czasem. Do boju!

Tomasz Groblica:

Obaj panowie mają doświadczenie w walkach mistrzowskich, być może Briedis nieco większe. Jeśli Łotysz wyjdzie do walki gotowy jak choćby na Usyka, to nie widzę szans Polaka, który lubi przyjmować sporo ciosów. Pokazał to choćby w walce z Własowem. Szkopół w tym, że Briedis bije mocniej i sprytniej. Szansy Główki dopatruję się jedynie w żargonowym „wypykaniu” rywala na punkty, jednak Głowacki to typ”bijoka” i taka opcja raczej nie wchodzi w grę. Chcę się mylić co do typu, jak ostatnio pomyliłem się, gdy Główka wygrał pewnie z Własowem. Na ten moment jednak stawiam na TKO dla Łotysza.

Radosław Laudański:

Na papierze faworytem wyda się Briedis. Jednakże podobnym faworytem był Własow. Głowacki jest wyluzowany i wie jak sprawić sensacje. Briedis ostatnio nie zachwyca, i jeśli sędziowie się nie „popiszą”, to na punkty wygra Głowacki, a pasy pojadą do Polski. Typ: Głowacki UD

Marek Milczarek:

Uważam, że pod względem stylów Briedis i Usyk to dwie najgorsze opcje dla Głowackiego. Łotysz jest dobrze wyszkolony i dobrze czuje się zarówno w brudnej i pełnej faulów walce, jak typowej bitce. Potrafi się dopasowywać do rywali i nawet jeżeli komuś nie podoba się jego styl walki, to nie można odmówić mu skuteczności. Łotysz jest też silniejszy fizycznie (przynajmniej w teorii) i posiada lepsze nogi. Kibicował będę oczywiście Głowackiemu i bardzo liczę na kolejna niespodziankę. Jednak na ten moment moim typem jest UD dla Briedisa lub nawet wygrana przez TKO.

Mariusz Feliksiak:

Briedis to bardzo twardy i brudny bokser. Dużo fauluje, klinczuje, ale jest tez dobrze wyszkolony technicznie. Łotysz to zawodnik, którego będzie bardzo trudno znokautować. Wydaje mi się, że Główka ma szansę go wypunktować, ale obstawiam, że to jednak Briedis wygra na punkty po wyrównanej walce.

Dodaj komentarz