Gołowkin – Saunders w Wielkiej Brytanii?

giennadij gołowkinNowy posiadacz mistrzowskiego pasa WBO wagi średniej – Billy Joe Saunders (23-0, 12 KO) poważnie myśli o walce unifikacyjnej z dzierżącym tytuły IBF oraz WBA – Giennadijem Gołowkinem (34-0, 31 KO).  Co więcej Kazach jest w stanie przylecieć na walkę z Saundersem nawet do Wielkiej Brytanii, czyli na teren rywala.

Giennadij jest jedynym mistrzem, którego nie obchodzi z kim walczy i gdzie. Chcemy kontynuować tradycję starych mistrzów, którzy walczyli poza własnym terenem.  Poza tym „GGG” walczył już w Panamie, na Ukrainie,  w Monte Carlo,  w Niemczech oraz oczywiście w Nowym Jorku i Los Angeles. Nie problemem tutaj jest miejsce, lecz rywal, ponieważ coraz trudniej kogokolwiek zakontraktować na walkę z Gołowkinem. Poza tym mamy duży szacunek do Saundersa za zwycięstwo z Chrisem Eubankiem Jr. i Andym Lee. Byłaby to świetna walka – twierdzi Tom Loeffler dyrektor stajni K2 Promotions.

Obie strony do rozmów mają zasiąść w przyszłym tygodniu. Do walki unifikacyjnej pomiędzy Saundersem i Gołowkinem mogłoby dojść pod koniec kwietnia.

Źródło: bscene

Leave a Reply