Gołowkin: Walka z Lemieux to 50-50

gołowkinMistrz WBA, IBO i WBC Interim wagi średniej Giennadij Gołowkin (33-0, 30 KO) stwierdził, że szanse na wygraną w październikowym pojedynku z mistrzem IBF Davidem Lemieux (34-2, 31 KO) dzielą się w stosunku 50-50. Kazach, który jest stawiany jako faworyt tego zestawienia, wypowiada się o rywalu z dużym szacunkiem i pokorą, co może być grą pod publiczkę, jak i szczerą wypowiedzią dla mediów.

Myślę, że jest to bardzo niebezpieczna walka dla nas. Ta potyczka to wielki prezent dla fanów i telewizji. W tej chwili szanse rozkładają się na 50-50. On jest mistrzem i ja jestem mistrzem – powiedział Gołowkin, dla którego będzie to pierwszy pojedynek w systemie PPV transmitowany przez HBO. Odbędzie się on 17 października w słynnym Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Jesień z boksem przyniesie kilka bardzo ciekawych pojedynków m.in. Gołowkin vs. Lemieux, czy konfrontację Miguela Cotto z „Canelo” Alvarezem. Istnieją szanse, że zwycięzcy tych walk spotkają się w następnym pojedynku między sobą.

źródło: boxingscene, własne

 

Leave a Reply