Gołowkin – Ward: Pieniądze i waga 50 na 50?

wardLider wagi średniej Giennadij Gołowkin (33-0, 30 KO) chciałby zmierzyć się z liderem kategorii super średniej Andre Wardem (28-0, 15 KO). Plany organizacji tej hitowej walki wyjawił promotor Kazacha,   Tom Loeffler, który poinformował, że jego zawodnik jest gotowy do takiego pojedynku. Przedstawił także ustalenia, które miałyby umożliwić pięściarzom rywalizację na na równych warunkach. Ustalenia te dotyczą zarówno podziału pieniędzy jak i dostosowania umownego limitu wagowego. 

Kwestia finansowa zostałaby rozwiązana poprzez podzielenie pieniędzy na pół, każdy z zawodników dostałby 50 % wpływów, w kwestii zaś kategorii wagowej, panowie spotkaliby się w połowie drogi pomiędzy swoimi limitami, a więc 164 funty (74,4 kg).

– To Giennadij jest teraz na topie, mimo to Andre cały czas stawia wymagania. Nie ma to sensu. Podzielmy wszystko na pół, GGG chce tego. Podzielmy pieniądze  i spotkajmy się w połowie drogi. Wydaje się nam jednak, że Ward będzie chciał stoczyć jeszcze jakieś walki po długiej przerwie – powiedział Loeffler.

Leave a Reply