Grupa promotorska 50 Centa ogłasza bankructwo

imagesJak mówi stare przysłowie: z dużej chmury mały deszcz. 50 Cent, znany amerykański raper, swego czasu także przyjaciel Floyda Mayweathera Juniora , w 2012 roku założył grupę promocyjną SMS Boxing. Zapowiedzi były wielkie. Pod jego banderą mieli walczyć najlepsi zawodnicy, mieli zarabiać ogromne pieniądze, porywać fanów a biznes miał się rozwijać. Do stajni 50 Centa dołączyli między innymi Yuriorkis Gamboa, Andre Dirrell, czy też James Kirkland. Już patrząc na nazwiska zawodników i przebieg ich karier widać, że coś poszło nie tak. Dziś w sądzie w Connecticut firma złożyła dokumenty zgłaszające bankructwo. Jak widać 50 Cent ma dużo mniejszy talent do zarabiania na boksie od swojego przyjaciela, walczącego między linami.

Źródło: boxingscene/ własne

3 myśli na temat “Grupa promotorska 50 Centa ogłasza bankructwo

  1. Myślałem, że wskóra coś więcej, ale lepiej, że teraz się wycofuje niż jakby naprawdę stracił wszystko, bo to, że jego grupa ogłasza bankructwo nie znaczy, że on sam bankrutuje a mógłby jakby chciał rywalizować z Haymonem. Widząc jednak co Al wyprawia, dobrym ruchem jest zawijanie sie z tego cholernie trudnego a teraz zdominowanego przez Haymona biznesu .

    1. Haymon Haymonem, boks był chyba kaprysem pięćdziesięciocentówki. Wydaje mi się, że napalił się, że będzie wielkim promotorem, polansuje się „na mieście” nie tylko jako gangsta raper ale i gość, który rządzi jedną z najważniejszych dla mężczyzn dyscyplin sportu, ale że mu z Floydem się nie ułożyło to… olał sprawę i zostawił firmę. No ale jak było na prawdę to się pewnie nie dowiemy.

      1. No on tam niby chciał przeciągnąć Moneya na swoją stronę, ale FMJ zbyt kumaty, świadomy, trzymał się Haymona, widział co on może i 50 został trochę na lodzie 🙂 Sądzę, że gdyby to były inne czasy to ok, ale teraz za duża jest ta ekspansja, problemy moga miec inni duzi promotorzy , którzy nie dogadają się PBC a co dopiero ktoś tak naprawdę zielony w temacie, mający kulawe stosunki z nimi. Ale nieważne, grunt, żeby bpokserów nie blokował, niech idzie robić coś innego 🙂

Leave a Reply