Gudel remisuje Vidalem. Kontrowersyjny werdykt

gudelPiotr Gudel (3-2, 0 KO) nie zapisze występu w Międzyzdrojach do swoich najlepszych. Lepszym od Polaka okazał się Hiszpan  Marc Vidal (5-1-3, 1 KO), jednak sędziowie orzekli remis, co dla naszego zawodnika jest decyzją bardzo premiującą i szczęśliwą. Walka toczyła się  w kategorii super koguciej.

Podobnie jak w pierwszej walce wieczoru w Międzyzdrojach pięściarze nie szczędzili sobie ciosów. Pomimo, iż Hiszpan miał dziesięciocentymetrową przewagę wzrostu, nie chciał z niej korzystać i dążył do zwarcia. W trzeciej rundzie Gudel trafił rywala potężnym lewym sierpowym, posłał go na deski, jednak rywal szybko się pozbierał. Hiszpan w kolejnych rundach nie poprzestawał w atakach, w piątej rundzie był bliski położenia Gudela na deski po ciosach na korpus, które siały bardzo duże spustoszenie na ciele Polaka. Końcówka również dla Hiszpana, celne, obszerne sierpowe odrzucały głowę naszego reprezentanta, który krańcowo zmęczony, starał się podejmować rywalizację i odgryzać się uderzeniami.

Gdy komentatorzy i kibice oczekiwali ogłoszenia zwycięstwa Vidala, po  ośmiu rundach sędziowie punktowali: 76-75 dla Vidala, 77-76 dla Gudla,  a także 76-76.

Leave a Reply