Hatton: Jeśli ktoś ma pokonać Mayweathera, to jest to Khan

hattonCały bokserski świat zastanawia się, kto będzie przeciwnikiem króla pound for pound, Floyda Mayweathera Juniora w jego wrześniowej walce. Jednym z głównych faworytów do skrzyżowania rękawic z genialnym Amerykaninem jest reprezentujący Wielką Brytanię mieszkaniec miasta Bolton, Amir Khan. Kandydaturę Khana popiera Ricky Hatton, który jeszcze niedawno porywał kibiców w ringu, walczył również z samym Mayweatherem, ponosząc druzgocącą porażkę.
Hatton wysnuł nawet opinię, że jego rodak nie dość, że jest godny stanąć do ringu z Moneyem  to nawet jest zawodnikiem, który może w takim pojedynku zwyciężyć:
„Jeśli ktokolwiek zasługuje na taki pay day to z pewnością jest to Khan. On przez lata przyjął sporo krytyki, szczególnie dotyczącej jego szczęki. Teraz jednak jest lepszy niż kiedykolwiek. Jeśli ktoś ma pokonać Mayweathera, to jest to właśnie Amir. Ludzie patrzą na mnie jak na idiotę gdy im to mówię, jednak styl robi walkę i Amir jest ostatnim, kogo Khan potrzebuje na koniec kariery”

 

Czy Hatton ma rację? Jedno jest pewne, walka Mayweather – Khan z pewnością byłaby kasowym sukcesem, z racji zaangażowania w nią dwóch tak potężnych rynków bokserskich jak amerykański i brytyjski.

 

Źródło: boxingscene.com

Leave a Reply