Hearn przebiera w ofertach dla DeGale. Dojdzie do walki z Hopkinsem?

James-DeGaleBrytyjski promotor Eddie Hearn szuka opcji ciekawych walk dla swojego podopiecznego Jamesa DeGale (21-1, 14 KO). Zawodnik o pseudonimie Chunky w zeszły weekend zdobył wakujący pas IBF wagi super średniej pokonując w Bostonie na dystansie dwunastu rund Andre Dirrella. KOlejny występ DeGale jest zaplanowany na październik w Londynie i Hearn chciałby, żeby była to wielka walka. Promotor może przebierać w ofertach, które spływają do niego z rynku bokserskiego. Jako potencjaalneego przeciwnika Brytyjczyka wskazuje się między innymi legendę zawodowego boksu, najstarszego mistrza świata w historii, Bernarda Hopkinsa (55-7-2, 32 KO).

50-letni zawodnik nie wychodził do ringu od listopada, gdy przegrał na punkty z liderem dywizji półciężkiej Sergiejem Kowaliowem.

Innymi zawodnikami, z którymi mógłby zmierzyć się DeGale są Lucian Bute i Mikkel Kessler.

Golden Boy stawił się z ofertą dotyczącą Bernarda Hopkinsa. Są także Kessler i Bute. Wielkie walki dla DeGale`a w tej dywizji. Z wszystkimi tymi zawodnikami walki byłyby bardzo interesujące. Tak jak mówiłem, będziemy bronić tytułu w październiku: powiedział Hearn.

 

źródło: boxingscene/Redakcja

Leave a Reply