Hit w wadze ciężkiej? Luis Ortiz zawalczy z Jarrellem Millerem

Eddie Heran, promotor Luisa Ortiza (27-0, 23 KO) powiedział w jednym z wywiadów, że chciałby walki swojego podopiecznego z Amerykańskim prospektem Jarrellem Millerem (18-0-1, 16 KO). Na zwycięzcę miałby czekać walka o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

Bardzo chcemy zrobić tę walkę w USA. Myślę, że są duże szanse na to, że zobaczymy to w kwietniu. Ortiz jest obowiązkowym pretendentem WBA, jest też wysoko w rankingu WBC, z kolei Miller jest wysoko w WBO, a obaj są w czołówce IBF. To byłaby więc naprawdę duża walka. Zwykle zawodnicy unikają niebezpiecznych pojedynków, ale w tej sytuacji obaj mówią, że po co czekać, skoro można wszystko załatwić od razu – oznajmił czołowy promotor w Europie.

Lepszy z dwójki Ortiz – Miller dostałby walkę z Anthonym Joshuą (18-0, 18 ko) lub Władimirem Kliczką (64-4, 53 ko), którzy zmierzą się 29 kwietnia w Londynie o pasy IBF oraz WBA Super, do którego pretendentem jest „King Kong”. Wydawać się może, że to Kubańczyk będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. W swoich dwóch ostatnich walkach jednak nie błyszczał, a Miller to potężny i silny chłop , który może sprawić niespodziankę.

Źródło:  Sky Sports

Leave a Reply