Inoue zwycięża Donaire’a po zaciętej walce (+ wideo – cały pojedynek)

Przed dzisiejszym pojedynkiem w Saitamie większość fanów zastanawiała się nie nad tym, kto wygra, tylko w której rundzie Naoya Inoue (19-0, 16 KO) znokautuje Nonito Donaire’a (40-6, 26 KO). Rzeczywistość jednak zweryfikowała pewne fakty i Donaire nie tylko wytrwał pełne 12 rund, ale też postawił nadspodziewanie wysoką poprzeczkę.

Młodszy Japończyk od początku starał się narzucać swoje warunki i tempo walki, jednak doświadczony „Philipino Flash” nie tylko dzielnie znosił kolejne ciosy, ale i odpowiadał celnymi i mocnymi kontrami. Inoue, który do tej pory szedł przez zawodowe ringi jak burza, tym razem poczuł, czym jest twardy boks.

W 11 starciu, po mocnym ciosie na wątrobę, Donaire znalazł się na deskach. Co prawda szybko się podniósł, ale do końca rundy mocno zbierał i przerwanie pojedynku cały czas wisiało w powietrzu. Tym większym zaskoczeniem było kolejne starcie, w którym bardzo zmęczony Filipińczyk jeszcze raz ruszył do ataku. Niestety nie miał już dość sił, żeby na ostatniej prostej postawić się „Potworowi”.

Po 12 rundach wszyscy sędziowie wypunktowali na Inoue w stosunku: 117-109, 116-111 i 114-113. Inoue dzięki temu wszedł w posiadanie pasa WBA w kategorii koguciej (obok IBF który zdobył wcześniej) oraz stał się zwycięzcą kolejnej edycji turnieju WBSS. Ponadto podpisał kilkuletni kontrakt promotorski z grupą Top Rank i kolejne pojedynki będzie toczył na terenie USA.

Poniżej znajdziecie nagranie wideo z całym pojedynkiem:

Leave a Reply