Jessie Magdaleno wygrywa przez dyskwalifikacje

Zakończyła się druga gala grupy Top Rank. W walce wieczoru w dziesięcio rundowym pojedynku wagi super piórkowej wystąpili Jessie Magdaleno (28-1, 18 KO) oraz Yenifel Vincente (36-5-2-, 28 KO).

Pojedynek od początku nie układał się po myśli reprezentanta Dominikany. Vincente wylądował na deskach już w premierowej odsłonie. W kolejnych rundach również nie potrafił nawiązać równej walki w żadnym aspekcie. Sfrustrowany zaczął więc faulować. W 4 rundzie został ukarany odjęciem aż 3 punktów za ciosy poniżej pasa. W kolejnej rundzie po raz drugi wylądował na deskach. Co prawda pojawiły się momenty, w których to Vincente był góra jednak, w przekroju całej walki było to znacznie za mało aby uzyskać przewagę lub przynajmniej zniwelować stratę punktową. Walka zakończyła się w finałowej odsłonie, kiedy po kolejnym uderzeniu poniżej pasa Vincente został zdyskwalifikowany.

W jednym z wcześniejszych pojedynków Adam Lopez (12-2, 6 KO) po wyrównanej walce wypunktował stosunkiem dwa do remisu Luisa Corie (12-3, 7 KO). Dzięki wygranej wszedł w posiadanie pasa NABF w kategorii super piórkowej.

Leave a Reply