Steve Cunningham

Jeżewski vs Cunningham 22 października w Gliwicach (wideo)

Po walce z Lawrencem Okolie pojawiły się głosy, że Nikodem Jeżewski (20-1-1, 9 KO) powinien poważnie rozważyć zakończenie kariery. Pięściarz postanowił jednak dać sobie kolejną szansę i już 22 października zmierzy się z byłym dwukrotnym mistrzem świata Steven Cunnninghamem (30-9-1, 13 KO). Pojedynek odbędzie się na kolejnej gali z cyklu Polsat Boxing Night.

Liczący już 45 lat zawodnik z Filadelfii ostatni pojedynek stoczył w kwietniu tego roku, kiedy do jednej bramki wypunktował Franka Mira. Wcześniej Amerykanin pauzował przez 4 lata. Dla Jeżewskiego będzie to drugi pojedynek od czasu walki z Okolie. W ostatniej walce Polak wypunktował przeciętnego Vladimira Reznicka.

Można się zastanowić, jaki jest sens ściągania z emerytury Cunninghama, jednak warto zwrócić uwagę, że „USS” zawsze był zawodnikiem niewygodnym i świetnie wyszkolonym technicznie. Ma też ogromne doświadczenie w pojedynkach z zawodnikami ze ścisłego topu. Ile z niego zostało? Przekonamy się już za kilka tygodni. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia ostatniej walki Cunninghama:

Leave a Reply