Joanna Jędrzejczyk w sobotę broni pasa UFC

ufcJeszcze tylko kilka dni dzieli nas od długo oczekiwanej walki Joanny Jędrzejczyk z Jessicą Penne. Już w sobotę 20 czerwca o 21:00 widzowie Extreme Sports Channel będą mogli zobaczyć na żywo starcie Polki z Amerykanką o mistrzostwo w wadze słomkowej. Ten wieczór będzie zresztą należał do Polaków! Kto jeszcze skrzyżuje rękawice na oktagonie w berlińskiej arenie O2 World? Przekonajmy się!

Spotkanie Jędrzejczyk vs. Penne będzie pierwszą w historii UFC walką o pas dywizji kobiecej rozegraną w Europie. Będzie to także pierwsze oficjalne starcie Jędrzejczyk w UFC na naszym kontynencie (jej trzy poprzednie walki odbyły się w Stanach). Polka jest niekwestionowaną faworytką wieczoru, gdyż w tej walce to ona będzie broniła pasa mistrzowskiego federacji UFC.

W ramach karty głównej reprezentant Polski Łukasz Sajewski spotka się w klatce z Nickiem Heinem. Zawodnik z Trójmiasta 28 czerwca będzie świętował swoją pierwszą rocznicę oficjalnej współpracy z UFC. W maju nasz reprezentant zapowiadał, że czuje się pewnie przed spotkaniem z Niemcem, kibicują mu także fani mieszanych sztuk walki.
Podczas karty wstępnej Piotr Hallman skrzyżuje rękawice z Magomedem Mustafaevem. Polak, znany jako „Płetwal,” wraca do gry po kilkumiesięcznej przerwie i od razu spotka się z trudnym przeciwnikiem. Rosjanin wszystkie zwycięskie walki wygrał przed czasem i udało mu się pokonać przeciwników dziesięć razy z rzędu.

Gale UFC na Extreme Sports Channel będzie można oglądać na żywo przez najbliższych kilka lat. To prawdziwa gratka dla wielbicieli wydarzeń organizowanych przez federację Ultimate Fighting Championship – dotychczas w Polsce mogli oni śledzić gale na żywo jedynie w systemie PPV. Teraz fani mieszanych sztuk walki będą mogli obejrzeć ponad 40 transmisji gal UFC na żywo na ESC oraz sięgnąć do bogatego archiwum UFC.

źródło: Informacja prasowa

Leave a Reply