Joe Joyce przełamał Hammera. Wygrana Tete (highlight)

Wysoko notowany w światowych rankingach wagi ciężkiej Joe Joyce (14-0, 13 KO) w niezłym stylu rozpracował i zastopował doświadczonego Christiana Hammera (27-10, 17 KO). Pojedynek odbył się w Wielkiej Brytanii na Wembley.

Joyce w swoim stylu poszedł na wyniszczenie prezentując boks prosty, siłowy ale skuteczny. Od początku spychał rywala na liny i zasypywał mocnymi uderzeniami w różnych płaszczyznach. Jednocześnie zapominał zupełnie o obronie w efekcie czego Rumun kilka razy zaskoczył go mocnymi i celnymi kontrami. Hammer starał się robić dobrą minę do złej gry. Prowokował Anglika do ataków, pokazywał że nic mu nie jest. Wiedział, że to jego szansa na skuteczne skontrowanie faworyta gospodarzy. Strategia była niezła, ale ryzyko się nie opłaciło. Joyce mimo swojego prostego i sztywnego stylu boksu szybko wyłapał luki w obronie rywala i lokował tam mocne uderzenia. Najskuteczniejsze okazało się obijanie dołów. Właśnie po takich uderzeniach w 4 rundzie Hammer trzy razy klękał na macie ringu i ostatecznie został poddany przez sędziego.

Poniżej możecie zobaczyć skrót pojedynku:

Joyce jest notowany w czołówce rankingów wagi ciężkiej i cierpliwie czeka na swoją szansę. Niestety lata pędzą nieubłaganie i liczący już 36 lat Brytyjczyk nie może zwlekać w nieskończoność.

Podczas tej samej gali były mistrz świata wagi super koguciej Zolani Tete (30-4, 23 KO) skutecznie odprawił Jasona Cunninghama (31-7, 7 KO). Pojedynek zakończył się ciężkim nokautem w 4 rundzie. Dzięki wygranej Tete zdobył pasy interkontynentalne w federacjach IBF i WBO oraz tytuł Mistrza Wspólnoty Brytyjskiej.

Leave a Reply