Joe Smith jr vs Maksym Własow o wakujący pas WBO już w sobotę

Joe Smith jr (26-3, 21 KO) dał się nam poznać, kiedy w ekspresowym tempie skosił Andrzeja Fonfarę. Pół roku później zakończył jeszcze karierę Bernarda Hopkinsa, czym ostatecznie zwrócił na siebie uwagę świata. Maksym Własow (45-3, 26 KO) po raz pierwszy szerszej publiczności zaprezentował się, kiedy w widowiskowym stylu zastopował i zakończył karierę Rakhima Czakijewa. Potem odniósł jeszcze kilka mniej lub bardziej wartościowych zwycięstw, po czym dorobił się szansy walki o pas w kategorii cruiser.

Ostatecznie plany o podboju tej wagi przez Rosjanina rozwiał Krzysztof Głowacki, który zdecydowanie wypunktował Własowa. Po tej porażce Rosjanin wrócił do wagi półciężkiej, w której rozpoczynał karierę.

Teraz obaj Ci pięściarze zmierzą się ze sobą w pojedynku o wakujące mistrzostwo WBO wagi półciężkiej. Pojedynek odbędzie się już w najbliższą sobotę w Las Vegas. Dla Smitha będzie to również druga próba zdobycia tytułu. Wcześniej musiał uznać wyższość Dimitri Bivola, z którym przegrał wysoko po 12 rundach.

Transmisje z pojedynku obejrzycie na antenie stacji Polsat Sport Extra. Strat przekazu około godziny 4.00. A tymczasem zapraszamy was do rzucenia okiem na promo tego interesującego pojedynku.

Leave a Reply