peter fury

John Fury oczekuje pół miliarda dolarów do podziału za walkę Tysona z Joshuą

Niedawno informowaliśmy, że pojawiła się wstępna i jeszcze nie potwierdzona oferta, aby pojedynek Tysona Fury i Anthony’ego Joshuy odbył się Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodnicy mieliby za niego otrzymać 400 milionów funtów do podziału.

Jednak ojciec mistrza WBC, John Fury, ma nieco odmienne oczekiwania w sprawie walki o wszystkie pasy wagi ciężkiej. Chciałby, aby Eddie Hearn wyłożył na stół równe pół miliarda dolarów, które pięściarze podzielą równo między siebie. Zapowiedział również, że póki na stole nie pojawi się wspomniana kwota, to nie podejmują tematu walki. Ojciec mistrza nie jest również przychylny organizacji pojedynku za granicą. Chciałby, żeby do starcia unifikacyjnego doszło na terenie Anglii.

Eddie Hearn jak na razie nie odniósł się do tych słów, jednak można założyć, że negocjacje w sprawie starcia Joshuy i Fury’ego własnie się zaczęły. Sam Fury niedawno wyszedł z inicjatywą, że zapłaci odstępne Wilderowi, aby mógł w pierwszej kolejności zmierzyć się z Joshuą. Przypominamy, że Fury i Wilder za swoja ostatnią walkę zgarnęli po 25 milionów dolarów. Do tego dojdą wpływy ze sprzedaży pakietów PPV, które, jak się szacuje, sprzedały się w ilości około 850 tysięcy.

Dodaj komentarz