john ryder

John Ryder mistrzem WBO interim (highlight)

Boksujący w kategorii super średniej John Ryder (32-5, 18 KO) podtrzymuje dobrą passe i notuje kolejne cenne zwycięstwo. Ostatniej nocy widowiskowy Brytyjczyk zmierzył się ze swoim rodakiem Zachem Parkerem (22-1, 16 KO) w walce o pas tymczasowego mistrza WBO wagi super średniej.

Ryder w swojej kategorii wagowej wypada kiepsko, jeśli chodzi o warunki fizyczne, jednak dzięki swojemu stylowi i wielkiemu sercu do walki jest trudnym rywalem dla każdego. Wczoraj początek walki należał do większego Parkera, jednak z Ryder z każdą rundą nabierał większego rozpędu. W czwartym starciu, kiedy wydawało się, że złapał swój rytm, doszło do pechowej kontuzji. Parker, próbując uderzyć ciosem podbródkowym, trafił w blok Ryder i doznał urazu ręki, przez który nie wyszedł już do kolejnej rundy.

Co daje Ryderowi wygrana? Sam pas ma może średnie znaczenie, jednak stawia Brytyjczyka na pozycji obowiązkowego pretendenta dla Saula Alvareza. Ponadto, jeśli Meksykanin postanowi zwakować swoje trofeum, to Ryder awansuje do pełnego mistrzostwa bez konieczności toczenia dodatkowych pojedynków.

Leave a Reply