Joseph Parker gładko pokonuje Juniora Fa

W zakończonej przed chwilą gali w Auckland były mistrz świata federacji WBO, Joseph Parker (28-2, 21 KO) ostatecznie wyjaśnił Juniorowi Fa (19-1, 10 KO), który z nich jest lepszym zawodnikiem.

Parker zaczął aktywnie. Atakował w różnych płaszczyznach i spychał rywala na liny. Większy i cięższy Fa w początkowej fazie był pewien siebie i starał się odgryzać przeciwnikowi, ale z każdą kolejną rundą jego zapał i chęci do walki słabły. Fa ustawiał się w sposób niewygodny dla Parkera i zmuszał go do skracania dystansu, co Joseph robił bardzo skutecznie. Nie mógł niestety rozwijać akcji, ponieważ był klinczowany przez Juniora. W efekcie pojedynek zrobił się szarpany.

Z upływem rund niewiele się zmieniało. Pewny siebie i aktywny Parker dominował przeciwnika i zgarniał kolejne rundy. Nie mógł niestety dokończyć rywala, który w dalszym ciągu skutecznie utrudniał Parkerowi akcje.

Ostatecznie pojedynek zakończył się na pełnym dystansie. Po 12 rundach nie było wątpliwości, kto wygrał. Punktacja sędziowska również nie pozostawia złudzeń: 119-109, 115-113, 117-111.

Teraz przed Parkerem jedynie krótki odpoczynek i być może już za dwa miesiące ponownie zobaczymy go w akcji. Tym razem na terenie Wielkiej Brytanii w starciu z Dereckiem Chisorą.

Leave a Reply