Joseph Parker wycofuje się z walki z Chisorą

Niestety bardzo ciekawie zapowiadające się starcie między Dereckiem Chisorą (31-9, 22 KO) a byłym mistrzem świata Josephem Parkerem (26-2, 20 KO) nie dojdzie do skutku. Nowozelandczyk zmaga się z komplikacjami po ukąszeniu przez pająka i nie jest w stanie trenować.

Sam Chisora na razie nie zrezygnował z planowanego na 26 października pojedynku. Obecnie trwają poszukiwania zawodnika, który mógłby się z nim zmierzyć zamiast Parkera. Bardzo szybko chęć walki zgłosił Michael Hunter (18-1, 12 KO). Amerykanin zalicza ostatnio udaną passę i wydaje się, że starcie dobrze wyszkolonego zawodnika z Dereckiem mogłoby być interesującym widowiskiem. Należy jednak pamiętać, że Hunter niespełna miesiąc temu stoczył dwunastorundowy pojedynek z Sergeiem Kuzminem i nie wiadomo, czy wyszedłby w odpowiednio dobrej formie.

Jako drugi gotowość zgłosił Martin Bakole Ilunga (13-1, 10 KO), znany polskim kibicom z zastopowania Mariusza Wacha.

Na razie pozostaje nam śledzić rozwój sytuacji i mieć nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednie zastępstwo. Przypominamy, że pojedynek planowano jako co main event podczas gali w Londynie, gdzie zostanie rozegrany finałowy pojedynek WBSS w wadze super lekkiej między Regisem Prograisem a Joshem Taylorem.

Dodaj komentarz