Josh Taylor unifikuje wszystkie pasy

Wczoraj podczas gali w Las Vegas doszło do pojedynku o absolutne mistrzostwo wagi super lekkiej. Pochodzący ze Szkocji Josh Taylor (18-0, 13 KO) zmierzył się z Meksykaninem Jose Carlosem Razmirezem (26-1, 17 KO). Do ringu każdy z zawodników wniósł po dwa pasy mistrzowskie. Taylor WBA oraz IBF. Ramirez WBC i WBO.

Przy takim zestawieniu od początku można było założyć, że czeka nas zażarte i wyrównane starcie. I dokładnie to dostaliśmy. Początkowe starcia były bardzo wyrównane. W pewnym momencie Taylor był nawet zamroczony po przyjęciu mocnego uderzenia, ale szybko wrócił do gry. Szkot wykorzystywał lepsze umiejętności techniczne, ale Ramirez odpowiadał siłą i zajadłością. Meksykanin w 6 i 7 siódmej rundzie lądował na deskach i te dwa liczenia zaważyły o werdykcie. W końcowych rundach Ramirez co prawda próbował odrabiać straty, ale różnica punktowa była już zbyt duża. Po 12 rundach sędziowie byli zgodni i wypunktowali: 114-112, 114-112, 114-112 na Taylora.

W ten sposób Szkot został zaledwie 5 w historii zawodnikiem, któremu udało się zgromadzić wszystkie 4 pasy mistrzowskie. Wcześniej dokonali tego jedynie: Bernard Hopkins, Jermain Taylor, Oleksandr Usyk oraz Teofimo Lopez.

Leave a Reply