Joshua – Takam: najważniejsze informacje

Już w najbliższą, sobotę, 28 października w Cardiff dojdzie do pojedynku o mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, w którym zmierzą się Anthony Joshua (19-0, 19 KO) i Carlos Takam (35-3-1, 27 KO). Starcie przyciąga kibiców z całego świata, którzy chcą zobaczyć w akcji następcę Lennoxa Lewisa i pogromcę Władimira Kliczki w jednej osobie. Przedstawiamy najważniejsze fakty dotyczące walki. Są to informacje o zawodnikach, ich osiągnięciach a także wiadomości na temat transmisji telewizyjnej i przewidywań bukmacherów. 

  1. Gala odbędzie się na słynnym Millenium Stadium w Cardiff. Transmisję na żywo z walki wieczoru fani w Polsce zobaczą na kanale Canal Plus Sport 2.  Rozpocznie się ona o godzinie 21:00.
  2. Dla Anthonego Joshuy będzie to pierwsza walka od czasu najlepszej walki w wadze ciężkiej w ostatnim dziesięcioleciu, którą Brytyjczyk stoczył przeciwko Władimirowi Kliczce. Joshua zwyciężył przez nokaut będąc wcześniej na deskach.
  3. W stawce pojedynku mamy dwa pasy mistrza świata. Pierwszy to IBF, drugi WBA. Oba oczywiście są w posiadaniu pochodzącego z Watford Brytyjczyka.
  4. Pierwotnie przeciwnikiem Joshuy miał być Kubrat Pulew. Bułgar doznał jednak kontuzji, która wykluczyła go z rywalizacji. Pulew był oficjalnym pretendentem z ramienia IBF.
  5. Dla Takama będzie to pierwsza szansa na zdobycie mistrzostwa świata. Słynie on z potężnej siły i nokautującego ciosu. Jego piętą achillesa może być kondycja, także z racji nie przepracowania na sto procent obozu przygotowawczego – konsekwencja wejścia w zastępstwo.
  6. Jako ciekawostkę można dodać, że w ostatnim pojedynku Takam pokonał przed czasem Ivicę Bacurina, którego w sobotę widzieliśmy na gali w Wieliczce w pojedynku z Michałem Cieślakiem. Wcześniej Takam bardzo ciężko znokautował Marcina Rekowskiego.
  7. Dla Joshuy będzie to już piąta walka o mistrzowski pas, wszystkie oczywiście zwyciężył przed czasem.
  8. Brytyjczyk posiada 10 centymetrów przewagi wzrostu, jednak zasięg rąk obu zawodników różni się tylko o 4 centymetry.
  9. Bukmacherzy nie dają szans Takamowi. Kursy na zwycięstwo wynoszą 1.01 -10 na korzyść Joshuy. Taki sam kurs jest na zwycięstwo Anglika przed czasem. Zwycięstwo na punkty to pomnożenie kwoty bazowej razy 9. 
  10. Niezwykle ciekawie zapowiada się karta wstępna walk. Nie zabraknie na niej walk o mistrzostwo świata, a także ciekawych starć w najcięższych kategoriach wagowych. Szczegóły w poniższym artykule:

Bardzo mocna karta walk gali Joshua – Takam

Dodaj komentarz