Joshua vs Fury – kontrakty podpisane

Jak poinformował Eddie Hearn, udało się podpisać kontrakty, na mega pojedynek w kategorii ciężkiej. Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) zawalczą o cztery pasy mistrzowskie w kategorii ciężkiej.

Będzie to pierwszy w historii pojedynek o absolutne mistrzostw wagi ciężkiej, a w zasadzie dwa pojedynki. Jak poinformował Hearn, zawodnicy zmierzą się ze sobą dwukrotnie – najpierw latem, a potem w pojedynku rewanżowym zaplanowanym na grudzień. Co istotne tylko pierwszy pojedynek odbędzie się o cztery tytuły. Po pierwszym pojedynku pas WBO ma trafić w ręce wygranego z pary Usyk vs Joyce.

W przyszły tygodniu ma zostać ogłoszony dokładny termin i miejsce pojedynku. Obecnie mówi się o przełomie czerwca i lipca. Co do lokalizacji to niemal na pewno nie będzie to Wielka Brytania, mocno zmagająca się z koronawirusem. Potencjalnie mówi się o Arabii Saudyjskiej.

I na koniec kwestia zarobków. Dokładnie gaże nie są znane poza tym, że będą to rekordowe wynagrodzenia. Wiadomo jednak, że za pierwszą walkę obaj dostaną równy podział, natomiast przy rewanżu wygrany z pierwszej walki może liczyć na 60 %.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze przez chwile poczekać, ale już dziś możemy być pewni, że jeżeli nic się nie zepsuje po drodze to, czeka nas jedno z największych wydarzeń w historii boksu.

Leave a Reply