Joyce: Joshua dopadnie Usyka

Usyk to przebiegły pięściarz, ale Joshua go znokautuje prędzej, czy później – mówi pretendent do mistrzostwa świata w wadze ciężkiej Joe Joyce. Anglik niezwykle wysoce wypowiada się na temat talentu Usyka, jednak według niego 25 września o nokaucie zdecyduje pressing i siła Joshuy.

To waga ciężka, nigdy nie wiesz co się stanie, a Usyk to nie przelewki. Jest złotym medalistą igrzysk olimpijskich, jest niezwykle niewygodnym mańkutem i doświadczonym zawodnikiem. Na pewno sprawi wiele problemów Anthony’emu. Jednak uważam, że nokaut przyjdzie tak czy inaczej. Joshua wygra to – komentował Joyce na łamach boxingscene.

Joyce już 24 lipca zmierzy się z doświadczonym i zawsze groźnym Carlosem Takamem. Joyce nie zakłada innej opcji jak przekonująca wygrana nad Francuzem, a następnie skrzyżowanie rękawic z którymś z dwójki Joshua – Usyk.

Niezależnie kto wygra, chętnie skrzyżuję rękawice z obydwoma z nich. Jednak gdybym miał wybrać, to byłby to Joshua. Wydaję mi się, że Joshua poszukuje starcia z Tysonem Fury’m, przez co muszę uzbroić się w cierpliwość. Jestem wysoko notowany w rankingu WBO, nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie szansa w roli obowiązkowego pretendenta . Na ten moment moim wyzwaniem jest Takam. To dobry ruch w świetle rozwoju mojej kariery. To szanowane nazwisko na scenie bokserskiej, a wygrana nad nim na pewno nie uciszy rozmów na mój temat w środowisku. Takam potrafi zaskoczyć, jednak przeczuwam czego się po nim spodziewać dzisiaj. Cokolwiek będzie wymagane by wygrać, to właśnie ujrzycie ode mnie w ringu– zakończył 35-latek

Leave a Reply