Joyce wygrywa z Dubois przed czasem [video]

Joe Joyce pokonał Daniela Dubios przez nokaut w dziesiątej rundzie na gali w Londynie i tym samym zdał największy test w karierze. Anglik zdobył tym samym pasy BBBoC, EBU, oraz Wspólnot Brytyjskich w wadze ciężkiej. Należy dodać, że Dubois został tej nocy zweryfikowany, tak samo jak Joyce.

Walka, nawet jak na wagę ciężką miała żółwie tempo, opierała się głównie na krótkich kombinacjach, a w dużej mierze na pojedynczych ciosach. Te w szczególności dobrze wyprowadzał Joyce, który lewym prostym zamknął w drugiej połowie walki oko Dubois. Młodszy z Anglików, pomimo dobrego początku szybko wypompował się z paliwa i oddał inicjatywę. Dubois przyklęknął bez ciosu w dziesiątej odsłonie i dał się wyliczyć sędziemu, który przerwał walkę.

Obaj pięściarze raczej rozczarowali postawą, w szczególności Dubois, który do najważniejszej walki w karierze nie potrafił rozłożyć sił i opadł z nich już na początku. Podobnie można powiedzieć o Joyce, który zachował jednak ostrzejsze oko oraz cechuje się niesamowitą odpornością na cios – zobaczymy jak długo Joe będzie w stanie blokować uderzenia twarzą.

Czekamy na poważną weryfikację Joyce’a z prawdziwą czołówką wagi ciężkiej. 35-latek pozostaje niepokonany na zawodowstwie, zaś Dubois zasmakował pierwszej porażki w karierze.

Leave a Reply