Kamil Szeremeta znokautował Włocha i jest mistrzem Europy!

Szczęśliwy dzień dla polskiego boksu zawodowego! Kamil Szeremeta (17-0, 3 KO) udał się do jaskini lwa, by na włoskim terenie walczyć z miejscowym zawodnikiem, Alessandro Goddim  (33-2-1, 16 KO). Polak nie uległ presji i już w drugiej rundzie zakończył pojedynek zdobywając niebieski pas mistrza Europy federacji EBU.

Walka rozpoczęła się spokojnie. Panowie kilka razy złapali się w półdystansie, obaj zanotowali kilka celnych trafień, jednak od razu było widać, że technika będzie po stronie Polaka. Szeremeta miał dużo lepszy lewy prosty i co ważne potrafił ponowić akcję prawym. Goddi za to potrafił znaleźć lukę w gardzie naszego pięściarza i trafiać sierpowymi. Zapisaliśmy na kartce 10-9 dla Kamila i zastanawialiśmy się, czy to samo zrobili sędziowie.

O pracę arbitrów obawialiśmy się przed pojedynkiem. Okazało się jednak, że dzisiaj sobie nie popunktują. Kamil Szeremeta, który znany jest z tego, że nokauty w jego pojedynkach następują bardzo rzadko, zanotował skończenie przed czasem w dotychczas najważniejszej walce w życiu. Goddi dwukrotnie lądował na deskach, szczególnego spustoszenia dokonał prawy sierpowy. Narożnik Włocha widząc, że ten ma dość i dla zdrowia lepiej, by nie przyjmować więcej łomotu, rzucił ręcznik. BRAWO KAMIL!!!!

Szeremeta dołączył do zacnego grona polskich mistrzów Europy, do którego należą: Przemysław  Saleta, Abert Sosnowski, Piotr Wilczewski, Rafał Jackiewicz, Grzegorz Proksa i Mateusz Masternak.

Dodaj komentarz