mikkel kessler

Kartka z kalendarza: rocznica drugiej walki między Frochem i Kesslerem (wideo)

Dziś zapraszamy was na nowy cykl, w którym będziemy przypominać interesujące starcia z przeszłości. Na początek zapraszamy do obejrzenia zaciętego starcia między dwoma liderami kategorii super średniej.

Carl Froch i Mikkel Kessler w pierwszej dekadzie XXI wieku dali się poznać jako dwaj dobrze wyszkoleni i mocno bijący zawodnicy. Obaj przez długi czas szli od wygranej do wygranej. Obaj sięgnęli po mistrzowskie pasy. I co ważniejsze udało się doprowadzić do dwóch bardzo ciekawych pojedynków między nimi.

Froch i Kessler po raz pierwszy spotkali się w kwietniu 2010 roku. Wówczas niepokonany Anglik pojechał do Danii, gdzie bronił swojego pasa WBC. Wtedy technika Kesslera wzięła górę nad siłą Frocha.

Ich drugie starcie odbyło się na 25 maja 2013 roku, czyli 7 lat temu. Tym razem to Kessler pojechał na wrogi teren. Warto zaznaczyć, że doświadczony „Wiking” był wtedy już po swoim szczycie formy i miał za sobą problemy zdrowotne. Jednak mimo tego nie oddał łatwo większemu i silniejszemu Frochowi. Co istotne, każdy z nich wniósł wtedy do ringu pas mistrzowski. Jak się zakończyło to starcie zapewne większość z was wie. Zapraszamy więc do odświeżenia sobie tego ciekawego starcia, a czytelników, którzy nie widzieli tej walki wcześniej, zachęcamy do zapoznania się z nią:

Dodaj komentarz