Kliczko – Joshua: Relacja „NA ŻYWO”

joshua

Już dziś będziemy świadkami historycznej walki. Anthony Joshua (18-0, 18 KO) i Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) spotkają się w ringu na gali w Londynie. Legendarny stadion Wembley wypełniony po brzegi kibicami będzie świadkiem pojedynku dwóch gigantów. Redakcja wRingu.net przygotuje dla czytelników relację na żywo. Pod tym wpisem już od samego rana będziemy zamieszczać wszystkie najważniejsze wiadomości związane z walką. Wieczorem, gdy zacznie się gala, w znanym przez naszych fanów systemie minuta po minucie przekażemy na bieżąco informacje z londyńskiego ringu. Relacja z walk rozpocznie się około godziny 20:00. Zachęcamy jednak do bycia z nami już od samego rana i częstego odświeżania strony. Nie zabraknie komentarzy i materiałów video. Czeka nas świetny wieczór z boksem. Zapraszamy!

ODŚWIEŻ RELACJĘ Z GALI KLICZKO – JOSHUA

23:47: Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

23:46: CHWAŁA DLA OBU WIELKICH GLADIATORÓW. WYBITNA WALKA!

23:45: ANTHONY JOSHUA NOKAUTUJE KLICZKĘ W 11 RUNDZIE! DWUKROTNIE POSYŁA GO NA DESKI, A ZA TRZECIM RAZEM SĘDZIA PRZERYWA BÓJ W NAROŻNIKU.

23:41: 10 runda minimalnie dla Anglika. Tempo jednak spada. Obaj gladiatorzy zostawili w ringu sporo zdrowia.

23:38: 9 rund za nami! Kto się tego spodziewał? Joshua jest w nowym dla siebie świecie. I nie wie, jak poradzić sobie z Kliczko. Ciekawe co na to sędziowie w Anglii.

23:25: Kliczko wygrywa ósmą rundę. Joshua ożył, ale starcie przegrał. Lewy prosty Władmira to historia boksu. Wielki mistrz. A walka – idealna reklama boksu.

23:30: Całą siódmą rundę Joshua na wstecznym. Starcie dla Kliczki. Władimir ładnie pracuje lewym prostym.

23:25: Szósta runda dla Kliczki. Po długim prawym Joshua na deskach!! CO ZA WALKA!!

23:21: RUNDA ROKU !!! KLICZKO PADA NA DESKI PO CZYM OKŁADA JOSHUĘ DO TEGO STOPNIA, ŻE GONG RATUJE ANGLIKA PRZED NOKAUTEM!

23:18: Czwarta runda dla Kliczki. Joshua na wstecznym, przyjął dwa sierpowe na czoło. Władimir cały czas jednak nie może wyregulować prawej ręki. Prosty trafił tylko raz. Za to bardzo soczyście.

23:14: Trzy wyrównane rundy za nami. Ale nie jest to nudna wymiana ciosów. Mocne tempo, jest sporo nerwów, czuć stawkę walki. A to, co robią angielscy kibice, to kwintesencja dopingu.

23:10: Druga runda dla Joshuy. Więcej zadanych ciosów. Wymiana prostych. W oczach Władimira widać agresję. Dzieje się.

23:06: Pierwsza runda za nami. Rozpoznawcza. Obaj mają respekt do swojej siły. Kliczko nadaje tempo, jednak bez dużej ilości ciosów.

23:02: Czas na pierwszą rundę!

23:00: A teraz standardowy Michael Buffer. LETS GET READY TO RUMBLE!!!

 

22:58: Czas na hymn Wielkie Brytanii. God save the Queen.

22:55: Hymn Ukrainy śpiewa żona Witalija Kliczki, Natalia.

22:51: W głośnikach Seven Nation Army. A AJ już w ringu. Czas na Michaela Buffera.

22:49: Oprawa godna wielkiego widowiska. Teraz do ringu zmierza Anthony Joshua.

22:47: 

22:45: Red Hot Chilli Peppers – Cant Stop. Wszyscy fani Władimira znają ten hit. Mistrz w drodze do ringu.

22:42: Czas na walkę wieczoru!!!!

22:38: CZUJECIE TO??? ZOSTAŁY TYLKO MINUTY!

22:36: Mariusz Wach: Jeśli Joshua nie znokautuje Kliczki do czwartej rundy, przegra.

22:29: I jeszcze Adamek: „Doświadczenie zbiera się latami. W krótkim czasie nie da się tego nadrobić. Sam się śmieję, jak widzę swoje dawne walki. Trener nie przekaże wiedzy w pięć miesięcy”. To o sparingach Joshuy na długim dystansie. I typ: Kliczko przez KO.

22:27: A jednak. Tomek Adamek stawia na Kliczko. Mówi, że wygra „na lekko”. Twierdzi, że Joshua nigdy nie przyjął prawdziwego „heavyweight punch”, więc dzisiaj zostanie skarcony.

22:24: Tomek Adamek opowiada o amerykańskim stylu. Tylko czy to jest temat na tę porę? Bylibyśmy ciekawi co Tomek sądzi o walce, która odbędzie się za moment, a nie o tym, że w Stanach jest dobry boks.

22:18: Czekamy na rozwój wydarzeń. Zobaczymy, czy organizatorzy zmieszczą przed walką wieczoru jeszcze jedno wydarzenie. Bądźcie z nami.

22:13:  117-111, 115-113, 117-111. Zwycięża Scott Quigg! Dzięki temu wywalczył tytuł oficjalnego pretendenta do pasa IBF.

22:10: Koniec walki! Czekamy na werdykt punktowy. Brawa dla dwóch wspaniałych wojowników!

22:08: Czas na ostatnią rundę tej ringowej wojny. Kto nie widział, musi nadrobić koniecznie!

22:06: Boli, musi boleć:

22:03: Po 10 rundach oczy Simona są już prawie niewidoczne. A my żałujemy, że nie jesteśmy na Wembley. To co tam się dzieje, przekracza wszelkie granice. Co za wspaniała atmosfera pięściarskiego święta.

22:00: 9 rund za nami. Zawodnicy pokazują niesamowity hart ducha. Podziwiając ich tempo walki „oko za oko, ząb za ząb” współczujemy im jutrzejszego poranka.

21:52: Tymczasem Witalij Kliczko swoim chłodnym spojrzeniem sprawdzał bandażowanie na rękach Anthonego Joshui.

21:50: Trwa siódma runda bombardowania. Boks Simona jest bardziej siłowy, boks Quigga bardziej wyrafinowany, co zauważył Andrzej  Kostyra. Zawodnicy chcą skraść show. Zadecydować może kondycja w ostatnich rundach.

21:47: Za godzinę będziemy już bezpośrednio przed walką roku. Atmosfera jest co raz bardziej gorąca. Joshua czy Kliczko, Kliczko czy Joshua. Te pytania zadaje sobie cały świat, nie tylko sportowy.

21:44: Nie doceniliśmy Rumuna. Daje świetną walkę. Quigg broczy krwią z ucha. Obaj nie zważają na obronę. Ciosy blokują.. głową. Taka bitka to świetna rozgrzewka przed walką wieczoru.

21:39: Półdystans i cios za cios. To lubimy. Dużo więcej akcji niż w poprzednim pojedynku.

21:36: Za nami trzy rundy. Quigg ostro prze do przodu i trafia rywala. nie zdziwimy się, że Rumun nie wytrzyma tempa.

21:29: Andrzej Kostyra przypomniał, że Rumun wygrał w swojej karierze turniej Feliksa Stamma. Mamy więc polski akcent na tej gali.

21:26: Runda dla Quigga. Szybszy, celniejszy, trafia zarówno na dół jak i na górę.

21:23: A tutaj zakończenie poprzedniego pojedynku:

21:21: W narożniku Quigga słynny trener Freddie Roach. Jesteśmy Wam winni również jego rywala. Jest nim dzisiaj Viorel Simon.

21:19: Do ringu tymczasem wychodzi Scott Quigg. Przygrywa mu piosenka „Rock n roll star” zespołu Oasis.

21:16: Trener Gus Carren, który prowadzi obecnie Tomasza Adamka, stawia na zwycięstwo Władimira Kliczki. Zdecydować ma doświadczenie w mistrzowskich walkach.

21:15: Trwa przerwa, transmisja telewizyjna przeniosła się do studia. W tym czasie przypomnimy wam TYPOWANIE REDAKCJI

21:04: Tymczasem w swoim nieparlamentarnym stylu odezwał się Tyson Fury. Chce, żeby Joshua znokautował Kliczkę i liczy na bój z rodakiem. Przekleństw cytować nie będziemy.

21:01: Koniec walki! Zwycięża Luke Campbell. Darley Perez niezdolny do walki. Niestety kontuzja przerwała bój. TKO 9

21:00: Kubańczyk zaczyna narzekać na ból lewej ręki. Pokazuje na łokieć. Dodatkowe ułatwienie dla Anglika.

20:56: Campbell trafił czysto, Perez zachwiał się, jednak Brytyjczyk nie zdecydował się na zdecydowany atak. 8 rund za nami, wszystko zmierza do rozstrzygnięcia na punkty.

20:51: Na Wembley pojawił się Lennox Lewis. Anthony Joshua kreowany jest na jego następcę. The Lion wspiera swojego rodaka. Pamiętajmy, że w ostatniej walce w karierze Lennox po ciężkim boju pokonał starszego brata Władimira Kliczki, Witalija.

20:47: Na ringu tymczasem szósta runda. Linares, który siedzi pod ringiem nie powinien się obawiać o poziom kolejnego przeciwnika. Andrzej Gmitruk  zaznacza, że Campbell musi podkręcić obroty, bo jego aktywność jest z dużą dozą ostrożności.

20:46: Nie zapominajmy jednak, że 35 % to również spora grupa, która… może mieć rację 🙂

20:44: Podsumujmy naszą sondę. 65 %  z Was stawia na Władimira Kliczkę. Społeczność wRingu.net twardo trzyma za sukcesem dawnego mistrza.

20:40: Zwycięzca pojedynku będzie mógł walczyć z mocnym Jorge Linaresem. Brytyjczycy nie mają z nim dobrych wspomnień, odprawił ostatnio Anthonego Crollę.

20:35: Trzecia runda walki trwa. Perez nie daje się trafiać Campbellowi. Sam nie wyprowadza dużo ciosów, jednak jest celny. Dobre ciosy na dół Kubańczyka, jednak na razie to walka techniczna, brakuje mocy w uderzeniach.

20:29: Wembley wypełnia się bardzo powoli. Kibice szykują się głównie na walkę wieczoru. Chociaż „powoli”przy 30 tysiącach ludzi już siedzących na trybunach brzmi dość dziwnie. Komplet wyniesie 90 tysięcy, stadion będzie pękać w szwach.

20:24: Zawodnicy już w ringu. Pamiętajmy, że Perez miał duże problemy ze zrobieniem wagi. Czy  dzisiaj odbije się to na jego kondycji?

20:06 Teraz czeka nas kilka minut przerwy, a po niej w ringu zobaczymy mistrza olimpijskiego z Londynu – Luke Campbella, który zmierzy się z  bardzo wymagającym Darleysem Perezem. Ciekawy test dla prospekta z Wielkiej Brytanii.

20:05 W siódmej rundzie sędzia ringowy uznał, że rozcięcie nad okiem Niny Meinke jest zbyt poważne i przerwał tę nierówną walkę. Od pierwszej do ostatniej minuty pojedynku Kate Taylor narzucała tempo, biła częściej i celniej, mimo iż Niemka walczyła ambitnie. Dzięki temu zwycięstwu reprezentantka Irlandii stała się oficjalną pretendentką do mistrzowskiego tytułu WBA w wadze lekkiej.

19:40 Galę otworzyła walka pań. W kategorii lekkiej, utytułowana na ringach olimpijskich  Kate Taylor (4-0, 2 KO) mierzy się z niepokonaną Niemką Niną Meinke (5-0, 2 KO).

19:00 Co o walce na szczycie wagi ciężkiej sądzi trener odpowiedzialny za przygotowanie czołowych polskich zawodników z Krzysztofem Głowackim i Krzysztofem Włodarczykiem  – Fiodor Łapin ?

– Trudno powiedzieć kto wygra. Jest kilka wariantów, bo nie wiemy w jakiej dyspozycji psychicznej będzie Kliczko. Wiele od tego zależy, jeżeli wyjdzie na ring normalny, skoncentrowany, nie spali się psychicznie, to dla mnie on będzie faworytem. Z kolei jeśli wyjdzie spięty, jak przerwa na niego wpłynęła negatywnie, to szansę będzie miał Joshua – przyznał Łapin w rozmowie z Wirtualną Polską.

17:35: Już tylko kilka godzin dzieli nas od pierwszej walki, ale emocje buzują od kilku dni. Po ceremonii ważenia mistrz świata federacji WBC  Deontay Wilder wdał w potyczkę słowną z nie mniej wygadanym Tonym Bellew. Było gorąco.

16:40: Władimir na ostatnie godziny przed walką napisał: Spędzam ostatnie godziny dnia śpiąc i skupiając się na moim jedynym celu. Jestem gotowy i z obsesją myślę o realizacji swojego celu. Czuję się bardziej niż gotowy, by odzyskać pasy mistrza – napisał Ukrainiec.

16:25: – W boksie, na najwyższym poziomie, najważniejszą rolę zawsze odgrywa psychika. Głowa to klucz do zwycięstwa, Kliczko będzie zmobilizowany jak nigdy przedtem. Dla niego to ogromna szansa, on już nic nie musi, na Wembley chce po prostu odzyskać to, co jeszcze niedawno przez wiele lat należało do niego. Stawiam, że Władimir wygra przed czasem, w ósmej lub dziewiątej rundzie.  Nie jestem wielkim fanem talentu Joshuy, ale to może być ten, dzięki któremu boks odżyje. Jeśli pokona Kliczkę, to w przyszłości może zostać legendą boksu. Jego problem jest jednak taki, że jeszcze z kimś takim jak Władimir nie walczył. Większość rywali bała się Brytyjczyka, Kliczko na pewno przed nim nie „spęka”. Ukrainiec ma za sobą wiele ringowych wojen, zna smak porażki, wie jak się podnieść po porażce. Nie zapominajmy również, że Joshua nigdy nie rywalizował więcej niż siedem rund i nie wiemy, jak zareaguje, gdy przyjdzie mu powalczyć dłużej. To wielka zagadka: to słowa Artura Szpilki, którego typ przywoływaliśmy wcześniej.

16:20: Popatrzcie na grafikę. Różnica w doświadczeniu jest kolosalna. Klasyczna walka wschodzącego mistrza z uznanym, doświadczonym czempionem. Gdy Kliczko zdobywał mistrzostwo olimpijskie w 1996 roku, Joshua miał… 6 lat. Anglik również zdobył złoto na igrzyskach. W roku 2012 na swojej ziemi, w Londynie. Czy Londyn dziś znów będzie dla niego szczęśliwy?

16:15: Na kilka godzin przed gongiem warto obejrzeć klimatyczny film promocyjny. Ciary:

16:05: Dochodzą do nas informacje, że walka wieczoru może rozpocząć się nawet o 22:45. Warto jednak zasiąść przed telewizorami wcześniej, bo cała karta walk jest bardzo ciekawa. W Polsacie Sport galę skomentują Andrzej Kostyra i Andrzej Gmitruk. Całość od 19:30.

16:00: Federacja WBA, któret trofeum obok IBF znajduje się dzisiaj w stawce na pojedynek przygotowała okolicznościowy pas. Znajdują się na nim podobizny zawodników.

15:00: Kolejnym, który stawia na Kliczkę jest nasz najlepszy ciężki, Artur Szpilka. Poinformował on swoich fanów za pośrednictwem Facebooka,  że według niego Ukrainiec powinien zwyciężyć przez nokaut!

14:50: Władimira zawsze wspiera jego starszy brat Witalij, który przed pojedynkiem z Joshuą jest przekonany o zwycięstwie „Stalowego Młota”. Władimir jest świetnie przygotowany do tego starcia. Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem go tak skupionego podczas przygotowań. Jak wszyscy wiemy, mój brat to świetny technik, ma dobrą kondycję, jest szybki i ma ogromne doświadczenie w tym sporcie, zwłaszcza jako mistrz. Jeżeli Władimir zdoła utrzymać koncentrację podczas walki, wówczas Joshua nie ma żadnych szans. Wtedy jestem bardziej niż pewny, że Władimir znokautuje Anglika – przyznał Witalij Kliczko.Znalezione obrazy dla zapytania klitschko brothers

14:10: Joshua wyjdzie dzisiaj na ring najcięższy w karierze. Brytyjczyk przekroczył 113 kilogramów w dniu ważenia. Jak jest z dietą u niego? Zazwyczaj są to trzy posiłki dziennie. Klasycznie – śniadanie, obiad i kolacja. Sportbible podpowiada, że na dzień dobry Joshua, niczym Rocky Balboa, zjada pięć jajek, potem kilka awokado, dużo szpinaku niczym Popeye i do tego kilka tostów. Obiad to makaron, warzywa, w tym sporo pomidorów, kurczak (a jakże), a na deser jest jogurt. Kolacja musi zawierać sporo protein, głównie w szejkach, które spożywa mistrz IBF. To kluczowy posiłek po całym dniu pracy na sali treningowej i przed snem. Brytyjczyk nie odmówi sobie od czasu do czasu góry kalorii w postaci lodów. Dzienna ich dawka, jaką spożywa Joshua to ok. 4500 do 5000 kalorii.

 

13:28: A tak walkę widzą specjaliści od zakładów sportowych. Kto dzisiaj zarobi?

13:25: W ostatniej walce Joshua ciężko znokautował Molinę. Tego samego, który ubił naszego Tomka Adamka. Dziś nie będzie tak łatwo. Oto walka:

13:05: Wczoraj ruszyła sonda Joshua czy Kliczko? Swoje głosy możecie oddać tutaj: Póki co, ze sporą przewagą prowadzi „Dr Stalowa Pięść”

Kto zwycięży walkę Kliczko - Joshua?

  • Władimir Kliczko (63%, 98 Votes)
  • Anthony Joshua (37%, 57 Votes)

Total Voters: 155

Loading ... Loading ...

12:44: Oto i główna arena dzisiejszego starcia. Stadion Wembley, który pomieści 90 tysięcy kibiców. Wystarczyło raptem kilka godzin, aby pozbyć się tak ogromnej puli biletów. 

11:35: Eksperci stawiają przeważnie na Anglika, jednak nie brakuje głosów, że dawny mistrz powróci na szczyt. W gronie stawiających na Kliczkę jest między innymi Mike Tyson, który uznaje go za najlepszego piesciarza swojej ery.

11:25 Widzieliśmy już formę Władimira, czas na mistrza IBF i gospodarza wieczoru! Moc uderzeń i luz 27-letniego Anglika budzi zachwyt i szacunek.

10:42: Tak wyglądało wczorajsze ważenie. Przypominamy – Kliczko 109.1 kg, Joshua 113.4 kg

10:15: A oto trening medialny Władimira Kliczko. Widać, że fizycznie przygotowany jest wzorowo. Nie ma grama zbędnego tłuszczu, porusza się szybko. Zrobił świetną formę:

9:45: Przyjrzyjmy się karcie walk dzisiejszego wieczoru. Kto jeszcze wystąpi oprócz głównych bohaterów?

 

9.30: Zaczynamy dzień z wielkim boksem. Jego ukoronowaniem będzie walka Joshua kontra Kliczko. Bądźcie z nami!

 

Leave a Reply