Kolejna gala WBSS już w najbliższą sobotę

Fani boksu znów mają swoje święto podczas nadchodzącego weekendu. W nocy z soboty na niedzielę czeka nas oczywiście starcie między Deontayem Wilderem a Dominic’iem Breazealem, ale wcześniej warto przenieść się do Glasgow, gdzie zobaczymy kolejną galę z cyklu World Boxing Super Series. Tym razem w rozkładzie jazdy mamy półfinały w kategoriach koguciej i super lekkiej. Co warte podkreślenia, żaden z zawodników biorących udział w turnieju, nie odniósł jeszcze porażki na zawodowym ringu.

Na początek zaprezentują się zawodnicy kategorii super lekkiej: Białorusin Ivan Baranchyk (19-0, 12 KO) oraz reprezentant gospodarzy Josh Taylor (14-0, 12 KO). Faworytem tej walki (a dla wielu fanów również tej kategorii turniejowej) jest zawodnik ze Szkocji. Taylor w ćwierćfinale efektownie rozprawił się z Ryanem Martinem stopując go w 7 rundzie. Na swoim koncie ma również wygraną nad cenionym i doświadczonym Victorem Postolem. Jego rywal zwany „Bestią”, nie ma może tak cennych rywali na swoim rozkładzie, ale swoim ostatnim nokautem nad Anthony Yigitem wysłał sygnał ostrzegawczy, że nie należny go lekceważyć. Stawką pojedynku będzie pas WBC Silver należący do Taylora, oraz pas mistrzowski IBF znajdujący się w posiadaniu Baranchuka.

Podczas walki wieczoru w Glasgow kibice będą mogli zobaczyć pochodzącego z Puerto Rico Emmanuela Rodruigeza (19-0, 12 KO), który stanie do drugiej obrony pasa IBF kategorii koguciej. Jego rywalem będzie mistrz WBA w tej samej kategorii – Naoya Inoue (17-0, 15 KO). W tej walce ciężko wyobrazić sobie inny scenariusz niż demolkę w wykonaniu Japończyka. Inoue ostatnie dwa pojedynki kończył już w pierwszej rundzie. Podobne zakończenie najbliższej walki również nie będzie dużym zaskoczeniem.

Galę będziecie mogli zobaczyć na antenie TVP Sport od godziny 23.00.

Leave a Reply