Konkretne mordobicie – Balski postawił się Babicowi [VIDEO]

Nie sprawdziły się przewidywania, że Alen Babic (11-0, 10 KO) szybko znokautuje Adama Balskiego (16-2, 9 KO). Zamiast tego dostaliśmy niezwykle widowiskowe starcie, które na długo zapamiętamy.

Chorwat w swoim stylu od początku ruszył na Balskiego i próbował mu urwać głowę. Balski próbował utrzymać rozpędzonego rywala lewym prostym a w półdystansie, ku zaskoczeniu wszystkich, wchodził w wymiany ciosów i nie ustępował Babicowi. Pod koniec pierwszej rundy Babic przestrzelił obszernym sierpem i nadział się na kontrę Polaka, po której wylądował na deskach. W kolejnych rundach pięściarze nadal prowadzili walkę na przełamanie, nie szczędząc sobie solidnych uderzeń i widowiskowych wymian ciosów. Wraz z kolejnymi rundami Babic coraz częściej spychał Balskiego na liny i wygrywał kolejne rundy. W pewnej chwili bardzo zmęczony Balski jechał już tylko na charaterze i ambicji. Babic również odczuwał trudy pojedynku i jego uderzenia stały się rzadsze i nie miały już takiej wymowy jak na początku. Balski ocknął się w 9 starciu i ponownie zaczął punktować prostymi Chorwata, który z boksu zna tylko atak. Tuż po gongu kończącym ta rundę Balski trafił mocnym sierpem, po którym Babic poleciał na liny i na miękkich nogach zszedł do narożnika. Niestety to uderzenie kosztowało Polaka odjęcie punktu. W ostatniej rundzie Babic wyraźnie odczuwał to uderzenie, co skrzętnie wykorzystał Balski. Wydaje się, że była tutaj szansa na skończenie Chorwata. Jednak Adam był już zbyt zmęczony.

Ostatecznie po 10 rundach sędziowie wzięli sprawy w swoje ręce i jednogłośnie opowiedzieli się za Babicem w stosunku: 95-93, 97-91, 97-91. Co prawda Babic w przekroju walki był zawodnikiem lepszym, jednak takie punktowanie można określić jako gospodarskie.

Dzięki wygranej Chorwat zdobył wakujący pas WBC Silver kategorii bridger i szansę na walkę o pas z mistrzem tej kategorii. Co zyskał Balski? Sporo obrażeń, szacunek kibiców oraz szansę na kolejne ciekawe walki w Wielkiej Brytanii gdzie z pewnością został zauważony i zapamiętany.

Leave a Reply