Kostyra: Dlaczego polscy bokserzy nie lubią rewanżów? »

Kostyra: Dlaczego polscy bokserzy nie lubią rewanżów?

Arthur-Abraham-Robert-StieglitzWczoraj Artur Abraham wygrał czwarty pojedynek z Robertem Stieglitzem (WBO super średnia). Super walka, kończąca tetralogię, nie pozostawiająca żadnych wątpliwości kto jest lepszy. Piątej walki już nie będzie. 3:1 dla Abrahama i wystarczy.

Wczoraj Artur Abraham wygrał czwarty pojedynek z Robertem Stieglitzem (WBO super średnia). Super walka, kończąca tetralogię, nie pozostawiająca żadnych wątpliwości kto jest lepszy. Piątej walki już nie będzie. 3:1 dla Abrahama i wystarczy.
Czy będzie piąty pojedynek Stieglitza z Abrahamem?
Bokserscy kibice uwielbiają rewanże. Nawet jak nie są to walki o mistrzostwo świata. Muhammad Ali trzy razy walczył zJoe Frazierem (tylko raz o mistrzostwo świata). Jake LaMotta sześć razy z Sugarem Rayem Robinsonem (też tylko raz o mistrzostwo świata). Joe Louis dwa razy z Maxem Schmelingiem (raz o MŚ), Pacquiao z Moralesem trzy razy (ani razu o mistrzostwo świata).

 Ted „Kid” Lewis … 20 razy walczył z Jackem Brittonem (raz cztery razy w ciągu miesiąca). Rewanżowy pojedynek Carla Frocha z Grovesem na Wembley oglądało aż 77 tysięcy ludzi i dochód był rekordowy (22 miliony funtów, z czego 8 milionów trafiło do Frocha, 2 mln – dla Grovesa)… Teraz super walka (czwarta) Abrahama ze Stieglitzem.

 Przykłady można byłoby mnożyć. Zastanawiam się dlaczego rewanżów nie lubią… polscy bokserzy, szczególnie jeśli są to rewanże polsko-polskie. Jest głupia teoria, że „nie ma sensu wybijać się nawzajem, Polak z Polakiem”. Mogą się wybijać Amerykanin z Amerykaninem, Anglik z Anglikiem, Niemiec z Niemcem i kibice to uwielbiają. Ale nie Polak z Polakiem.

 Może dlatego tak mało jest walk polsko – polskich, które chciałby ponownie zobaczyć: Szpilka – Adamek II, Janik – Masternak II, Cieślak – Krasnopolski II, Maciec – Karapetjan II, Jackiewicz – Szeremeta II, Zegan – Snarski III …. Mało tego, strasznie mało.

 Macie inne pomysły?

Źródło: Andrzej Kostyra/Polsat Sport

Leave a Reply