Kownacki wraca w styczniu. Rywalem Gruzin ze świetnym rekordem

Nie będziemy musieli długo czekać na pierwszy w 2018 roku występ Adama Kownackiego. Popularny „Babyface” wystąpi już 20 stycznia na gali w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie 31-letni Gruzin, Iago Kiładze.
Rekord Gruzina prezentuje się na papierze bardzo dobrze, to okazałe 26-1 przy 18 wygranych przez nokaut. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej zobaczymy, że ten zawodnik swoje boje toczył głównie w dywizji junior ciężkiej. Polscy fani mogą go pamiętać z pojedynku z naszym journeymanem, Łukaszem Rusiewiczem. W dywizji ciężkiej Kiładze stoczył do tej pory dwa pojedynki, oba oczywiście zwyciężył.

Kownacki jest na fali po łomocie, jaki sprawił Arturowi Szpilce. Pięściarz z miejsca został uznany przez wielu najlepszym polskim ciężkim i z uśmiechem na twarzy patrzy na dalszy przebieg swojej kariery. Czego oczekujemy po styczniowym pojedynku? Powtórki z walki ze „Szpilą”. Chcemy zobaczyć nacierającego Adasia, który stłamsi przeciwnika i go znokautuje. Niech polska siła po raz kolejny da o sobie znać. Adaś po sparingach z Powietkinem z pewnością jeszcze ulepszył swój arsenał. A po Kiładze czekamy na więcej.

Galę pokaże telewizja Showtime, czekamy na wiadomości o transmisji w Polsce.

zdjęcie: youtube

źródło: ringpolska.pl

Dodaj komentarz