Liga WSB: Dawid Michelus – jutro wznawiam treningi

dawid michelusW czwartek 12 listopada treningi wznawia 4-krotny Mistrz Polski Seniorów i 3-krotny Mistrz Polski Młodzieżowców Dawid Michelus (-60 kg). Bokser Rafako Hussars Poland i Kontry Elbląg pauzował kilkanaście dni z powodu zapalenia płuc.

Choroba przyplątała się do mnie chyba podczas MMP w Koninie, bo pod koniec turnieju zacząłem się źle czuć. Niestety przed dłuższy czas nie mogłem trenować, dlatego nie pojadę na zbliżający się turniej międzynarodowy do fińskiego Tampere. Ale od jutra już wznawiam treningi w Elblągu – powiedział Dawid Michelus.

Drugą część listopada 22-letni bokser będzie musiał poświęcić na nadrabianie zaległości. Kolejny sprawdzian ma zaplanowany w grudniu, zaś od stycznia walki w barwach Husarii w silnie obsadzonej lidze World Series of Boxing.

Pewnie będę musiał 2 tygodnie zmarnować na powrót do wcześniejszej formy, ale da to się odbudować. Do grudnia jeszcze daleko, a przerwę spowodowaną chorobę traktujemy z trenerami też jako pewne doświadczenie. Takie sytuacje w sporcie zdarzają się – dodał pięściarz pochodzący z Piły.

W końcówce tego miesiąca Dawid Michelus wznowi treningi z Rafako Hussars Poland w Warszawie.

Jeśli dostanę zgodę, to z chęcią pojadę na turniej do Kaliningradu w terminie 9-13 grudnia. To byłby ciekawy test przed meczami WSB – mówi Dawid Michelus, który jest nr 1 Husarii w wadze -60 kg.

W tym sezonie grupy WSB są mniej liczne, dlatego w pierwszej fazie zawodnicy stoczą maksimum 3 walki.

Źródło: informacja prasowa

Leave a Reply