Liga WSB: Dziś draft w Lozannie

rafako hussarsZ 200 nazwisk zgłoszonych do draftu, interesuje nas kilku europejskich bokserów – mówią szefowie Rafako Hussars Poland przed wtorkowym draftem do ligi WSB, który odbędzie się w Lozannie.

Już dziś do Szwajcarii poleciał team menedżer Husarii Jacek Szelągowski, który będzie uczestniczył w naborze zagranicznych zawodników. Wraz z prezesem drużyny Jarosławem Kołkowskim mają

przygotowaną listę pięściarzy, których widzieliby w polskim zespole.

Nie szukamy bokserów w odległych zakątkach świata. W każdej wadze zgłoszonych jest ponad 20 zawodników, ale my nastawiamy się na kilku ze sprawdzonych już federacji. Może to być dwóch, a może czterech bokserów. Wszystko się jutro rozstrzygnie – powiedział Jacek Szelągowski.

Dobra wiadomość jest taka, że dalej boksować będą u nas Niemiec Hamza Touba (-52kg) i Steven Donnelly (-69kg) z Irlandii Północnej. Obaj dobrze spisywali się w poprzednim sezonie i zależało nam na kontynuowaniu współpracy – mówi Jarosław Kołkowski.

Kadra Rafako Hussars Poland obecnie przebywa na zgrupowaniu w Warszawie. Z trenerami Zbigniewem Raubo pracują Dawid Jagodziński -49kg, Adrian Kowal -56kg, Dawid Michelus -60kg, Damian Kiwior -69kg, Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński -75kg i Arkadiusz Szwedowicz -91kg.

W najbliższą sobotę Adrian Kowal -56kg i Damian Kiwior -69kg wezmą udział w Turnieju Barbórkowym w Łęcznej koło Lublina. Te walki mają być bardziej sparingowe, ze względu na wyjazd 6 grudnia nakilkunastodniowy obóz do Irlandii.

Na razie jest pewny wyjazd wymienionej 6 bokserów Husarii, ale być może ta liczba się zwiększy do 8-10. Decyzje zapadną po drafcie, kiedy będzie wiadomo, ilu obcokrajowców ostatecznie trafi do Rafako Hussars Poland.

Leave a Reply