Jorge Linares zastopował Mitchella po fantastycznej walce!

linatresW drugiej mistrzowskiej walce o pas w  londyńskiej O2 Arena Jorge Linares (39-3, 26 KO) pokonał Kevina Mitchella (39-3, 29 KO) poprzez techniczny nokaut w rundzie numer dziesięć.

Początek walki był niezwykle wyrównany z delikatnym wskazaniem na przyjezdnego mistrza. Linares, pomimo, że zdawał się wywierać presję, skupiał się głównie na kontratakach i szybkich kombinacjach. Czempion, który nie słynie z największej odporności, dał się „złapać” Brytyjczykowi kilkukrotnie w piątej rundzie, aż jedna z wymian zakończyła się wizytą na deskach Wenezuelczyka. Mistrz nie był jednak zamroczony. Kiedy wydawało się, że pretendent dokończy dzieła zniszczenia, walka uspokoiła się.

Można zaryzykować stwierdzenie, że od momentu nokdaunu, mistrz zaczął zyskiwać coraz większą kontrolę nad walką. Linares mądrze korzystał z zasięgu rąk, umiejętnie schodził z linii ciosów rywala i celnie kontrował, kiedy była okazja. Końcowe rundy to absolutna dominacja Linaresa. W końcu czempion WBC trafił po zwodzie mocnym prawym prostym i zamroczył bohatera lokalnej widowni. Co prawda, Mitchell nie powędrował na deski, jednak chwilę później po kolejnym ciosie przyklęknął. Sekundy później sędzia zdecydował się odwołać pojedynek.

Linares obronił pasa WBC w wadze lekkiej po raz pierwszy w karierze.

Mitchell z kolei, podszedł trzeci raz nieudanie do sięgnięcia po mistrzostwo.

Źródło: Własne

Leave a Reply