Łomaczenko i Lopez zawalczą we wrześniu

Kiedy w grudniu zaledwie 22 letni Teofimo Lopez (15-0, 12 KO) zdobył pas IBF od razu zaczęto spekulować na temat jego pojedynku z posiadaczem pozostałych tytułów – Vasylem Łomaczenko (14-1, 10 KO). Plany (jak wiele innych) pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Jednak w końcu pojawiają się jakieś pozytywne informacje związane z tym ciekawym pojedynkiem.

Bob Arum, promotor jednego i drugiego z zawodników, ogłosił, że do tej walki dojdzie najprawdopodobniej we wrześniu na terenie USA. Arum jest gotów na organizację tego starcia za zamkniętymi drzwiami i bez udziału publiczności. Promotor czyni starania o organizacje tej walki już od pewnego czasu. Jeszcze niedawno na przeszkodzie stały zamknięte granice (aktualnie Łomaczenko przebywa na Ukrainie), ale jak podał Egis Klimas, menedżer Ukraińca ten problem został już rozwiązany. Dodatkowo warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy odmówili stoczenia walk w między czasie i skupiają się na wrześniowej unifikacji.

Pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wydarzeń, jednak na ten moment szanse na pojedynek dwóch championów znacznie wzrosły.

Leave a Reply