Luis Ortiz wraca już w grudniu

Luis OrtizPo usypiająco nudnej walce Luisa Ortiza (26-0, 22 KO) z Malikiem Scottem spodziewano się, że „King Kong” wystąpi ponownie w przyszłym roku. Tym czasem okazuje się, że Kubańczyk wróci jeszcze w grudniu.

Przeciwnikiem niepokonanego Ortiza będzie 24-letni David Allen (9-1-1, 6 KO) z Wielkiej Brytanii. Pięściarze zmierzą się na gali w Manchesterze już 10 grudnia. Ortiz jest absolutnym faworytem nadchodzącego pojedynku, który chyba zrobiony jest po to, aby zakończył go z przytupem i głośnym nokautem. Allen w tym roku przeskoczył na poziom wyżej i spróbował sił w walce z Dillianem Whyte’m. Brytyjczyk uległ mu jednak na punkty, jednak dostał szanse walki z jednym z najlepszych bokserów wagi ciężkiej.

Gala w Manchesterze to ta, na której w głównej walce wieczoru skonfrontują się Anthony Joshua i Eric Molina. Mamy zatem korespondencyjny pojedynek Ortiza z przymierzanym do niego Joshuą. Ponadto w grudniu do ringu wejdą m in. Luis Concepcion, Dilliaj Whyte, Scott Quigg oraz Dereck Chisora.

Źródło: boxrec, redakcja

Leave a Reply