Maciej Sulęcki: Culcaya można złamać psychicznie!

Już w sobotę do najważniejszej walki w swoim życiu przystąpi Maciej Sulęcki. Polak zmierzy się z byłym mistrzem świata, Jackiem Culcayem na gali w Newark. Poniżej prezentujemy wywiad z Maćkiem, jakiego udzielił naszej redakcji. Zawodnik tryska optymizmem i jest pewny świetnego przygotowania. Przeczytajcie sami:

W sobotę zmierzysz się z Jackiem Culcayem na gali w Newark, udało się przygotować formę bez kontuzji?

Wszystko jest w porządku. Jak zawsze obyło się bez kontuzji. Nie było wiele czasu na przygotowania do tej walki bo dowiedziałem się o niej 4 tygodnie przed. Przygotowania były trochę inne niż zwykle, ale jestem w znakomitej formie.

Jako, że to będzie Twój najważniejszy występ, jak podchodzisz do tej walki psychicznie? Jest jakiś stres?

Podchodzę do tego pojedynku jak do każdego innego. Wiadomo z tyłu głowy, że  może to być ostatnia walka przed pojedynkiem o mistrzostwo świata. Ale nie zaprzątam sobie tym głowy. 100% koncentracji na Culcayu.

Jack będzie w opinii fachowców najtrudniejszym Twoim rywalem, a jakie jest Twoje zdanie?

Myślę, że to zweryfikuje ring. Czasami mocni rywale na papierze okazują się łatwą przeprawą a ci teoretycznie słabsi potrafią napsuć wiele krwi. Myślę, że Jack jest innym zawodnikiem niż moi wszyscy pozostali rywale. Ruchliwy, szybki, niski – trochę przypomina Grześka Proksę, bo Grzechu tez bardzo dobrze się ruszał po ringu.

Miałem okazję chwilę porozmawiać z Jackiem. Jest skupiony, unika wywiadów -Ty wręcz przeciwnie. Wygląda na to, że bierze na poważnie ten pojedynek.

Czy unika wywiadów to nie wiem, ja rozmawiam tylko z polskimi dziennikarzami i on pewnie tylko z niemieckimi. Rozmowa z dziennikarzami to część naszych obowiązków, tak jak spotkania z kibicami. Ja każdą walkę biorę tak jak byłaby to moja ostatnia walka i jeżeli on ją bierze bardzo poważnie to ja się bardzo cieszę.

Na co będziesz musiał uważać w tym pojedynku?

Culcay bije bezpośredni prawy prosty z pochyleniem, do tego bezpośredni lewy sierp, trzeba na to uważać.

Czy jeśli pojedynek pójdzie praktycznie na remis, nie masz obaw ze to własnie Culcay wygra?

A dlaczego mam mieć takie obawy? Nie jesteśmy w Niemczech gdzie Andrade jakimś cudem przegrał z Culcayem u jednego z sędziów .

 Maciek to Twoja wielka szansa, właśnie tej walki chciałeś. Czy jeszcze 2-3 lata temu myślałeś że zaboksujesz na takiej gali?

2-3 lata temu nikt nie planował takiego turnieju. Poza tym walka z Culcayem nie jest spełnieniem moich marzeń tylko przepustką do ich spełnienia. Culcay to nie Cotto.

Studiowałeś Culcaya? Jakim on jest pięściarzem?

Bardziej amatorskim niż zawodowym. Dużo bije ciosów bez mocy w półdystansie – tak bardziej drapie, ale na te ciosy będzie trzeba też uważać bo robią wrażenie na sędziach. Wydaje mi się, że Culcaya można złamać psychicznie jak się na nim siądzie i wydaje mi się, że ma braki kondycyjne.

Walka w USA ma dla Ciebie znaczenie?

Wiadomo że tak. Chcę, żeby moja kariera się kręciła. Tutaj jest kolebka boksu a jeszcze walka w Prudential gdzie walczył kiedyś Adamek, mnóstwo kibiców z Polski… coś wspaniałego. Tutaj jest klimat, kibice cieszą się i przeżywają walki razem z nami.

Twój typ na walkę Diablo – Gassijew?

Ciężka walka dla Diablo ale już nie raz nas zaskakiwał z wielkimi kozakami. Myślę, że teraz będzie podobnie.

Czego Ci życzyć przed pojedynkiem?

Zdrowia !

Chciałbyś coś przekazać kibicom wRingu.net ?

Trzymajcie za nas kciuki wspierajcie nas i dawajcie sił i dodatkowej motywacji a będzie 3:0 dla Polski

Obszernie o gali także w Magazynie wRingu.net. Rozmawialiśmy o atutach Maćka Sulęckiego, Diablo i Mastera, oraz samej gali:

Leave a Reply