Maciej Sulęcki pokonał Rosado! Obaj dwukrotnie na deskach!

Maciej Sulęcki i Gabriel Rosado zafundowali kibicom dramatyczną wojnę. Obaj dwukrotnie lądowali na deskach i dali fanom rozgrzać się do czerwoności. Ostatecznie lepszy był Polak, który kontrolował większą część walki, jednak pod jej koniec walczył o przetrwanie. Sędziowie punktowali: dwukrotnie 95-91 oraz 95-93 dla naszego zawodnika.

Już w pierwszej rundzie Maciej Sulęcki pokazał rywalowi, że jest dziś bardzo mocny. Trafił go prawym w okolice ucha i Rosado był liczony. Początek walki nacechowany był bardzo dobrym lewym prostym, którym „Striczu” trafiał przeciwnika.

Polak kontrolował pojedynek, świetnie działały ciosy proste. W repertuarze oprócz lewego miał bezpośredni prawy, dodawał również podbródki. W ósmej rundzie Rosado po raz kolejny padł na deski po kombinacji lewego sierpowego i prawego prostego.

Gdy wydawało się, że Sulęcki ma szanse wygrać przed czasem a walka jest pod kontrolą, dał się trafić rywalowi i padł na deski w dziewiątej rundzie. Rosado ponowił atak i powalił Polaka po raz drugi (nie bez udziału ciosów w tył głowy). Końcówka dla Amerykanina, jednak przewaga, jaką Maciej wypracował przez cały pojedynek nie mogła pójść na marne. Sulęcki lepszy na kartach sędziowskich i już czeka na starcie o pas z Demetriusem Andrade.

Gratulujemy!Leave a Reply