Mairis Briedis zwycięzcą drugiej edycji WBSS

W długo wyczekiwanym finałowym starciu turnieju WBSS doszło do pojedynku Mairisa Briedisa (27-1, 19 KO) oraz broniącego tytułu IBF Yuniela Dorticosa (24-2, 22 KO). Po dwunastu technicznych rundach zwycięzcą został ten pierwszy. W ten sposób Briedis po raz trzeci w karierze zdobył tytuł mistrza świata w kategorii junior ciężkiej. Stawka ich pojedynku był również wakujący tytuł magazynu Ring.

Walka zaczęła się w spokojnym tempie. Dorticos spychał Łotysza na liny. Briedis na początku walki był dość pasywny i wyglądało na to, że bada możliwości swojego rywala. Wraz z upływem rund Briedis coraz bardziej się rozkręcał i coraz częściej zaskakiwał swojego rywala. Dorticos wyraźnie nie umiał sobie poradzić z dobrze dysponowanym i dwie klasy lepszym technicznie Łotyszem. Briedis z każda runda poczynał sobie coraz śmielej, wygrywając kolejne rundy. Pojedynek był świetny pod kątem technicznym, jednak zabrakło w nim ładunku emocjonalnego. Mówiąc wprost walka mimo, że naprawdę dobra to była zwyczajnie nudna. Ostatecznie po 12 rundach sędziowie wypunktowali: 117-111, 117-111 i zupełnie niezrozumiałe 114-114.

Teraz czekamy na dalsze ruchy związane z karierą Łotysza a przede wszystkim na pojedynek rewanżowy z Krzysztofem Głowackim. Miejmy nadzieję, że teraz kiedy Łotysz nie jest już związany żadnymi innymi zobowiązaniami, to szybko zostaną ustalone konkretne działania mające na celu organizacje tej walki.

Leave a Reply