ilunga makabu

Makabu i Bryan wygrywają w Ohio (wideo)

Werdykty sędziowskie zwane potocznie „wałkami” nigdy nie były czymś, czego oczekują kibice. I co prawda ostatnio tendencja do kontrowersyjnych werdyktów jednak opadła, ale okazuje się, że nie wcześniej.

Tak pokrótce można opisać wczorajszy werdykt w pojedynku Ilungi Makabu (29-2, 25 KO) oraz Thabiso Mchunu (23-6, 13 KO). Był to już drugi pojedynek tych zawodników. Poprzednio Mchunu również świetnie sobie radził z Makabu, ale źle rozłożył siły i w przedostatniej rundzie poległ przed czasem. W drugiej walce mądrzejszy o doświadczenie wyszedł przygotowany znacznie lepiej. Co prawda początek pojedynku należał do Makabu jednak z kolejnymi rundami, coraz bardziej do głosu doszedł śliski i niewygodny Mchunu i to on zaczął zgarniać kolejne starcia. Po 12 rundach kibice czekali na ogłoszenie nowego mistrza WBC wagi cruiser, jednak sędziowie mieli na ten temat nieco inne zdanie. Ostatecznie walkę wypunktowano jako 116-112, 115-113 Makabu i 115-113 Mchunu. Werdykt wzbudził sporo dyskusji i bardzo prawdopodobne, że niebawem dojdzie do trzeciej walki między tymi pięściarzami. O ile tych planów nie zakłóci Saul Alvarez, który już jakiś czas temu wyraził zainteresowanie walka o pas wagi junior ciężkiej, wskazując na swojego rywala właśnie Makabu. Pojedynek możecie zobaczyć poniżej:

Podczas tej samej gali doszło też do walki wice mistrza federacji WBA Trevora Bryana (22-0, 15 KO) z zajmującym zaszczytne 255 miejsce w rankingu Boxrec Jonathanem Guidrym (17-1-2, 10 KO). Niski i gruby Guidry sprawił niespodziewane problemy Bryanowi. Dobrze mijał jego ciosy i skracał półdystans. Dopiero w finałowej rundzie obrońca pasa zdołała przełamać i powalić rywala na deski. Podobnie jak we wcześniejszej walce mieliśmy problem z werdyktem sędziowskim. Po 12 rundach punktowano 116-111, 118-109 Bryan i bardzo zaskakujące 115-112 Guidry. Najbliższym rywalem dla wice mistrza Bryana ma być starcie z mistrzem tymczasowym Danielem Dubois.

Leave a Reply