facebook
Nadchodzące walki

Zobacz wszystkie walki:

Partnerzy
akademia
dimitrenko
tekst alternatywny
Aktualności
Rekowski kończy z boksem. Wrze na linii z promotorem

Rekowski kończy z boksem. Wrze na linii z promotorem

Marcin Rekowski ogłosił, że nie zamierza kontynuować przygody z boksem. 39-letni pięściarz z Kościerzyny poinformował o decyzji za pomoca portalu społecznościowego. Rekowski powołał się na zdrowie, ale i narastający konflikt z promotorem, Andrzejem Wasilewskim. Treść oświadczenia poniżej: - Zapewne słyszeliście już moja walka z Sergiejem Werwejko się nie odbędzie - muszę potwierdzić te informacje.  Boks zawsze był częścią ...

Czytaj więcej

Briggs zawieszony za doping

Briggs zawieszony za doping

WBA postanowiło ostatecznie zawiesić Shannona Briggsa za stosowanie dopingu. Doświadczony amerykański pięściarz wpadł na stosowaniu zabronionych środków w maju tego roku, tuż przed tym, kiedy miał bić się o pas WBA. Ekipa Briggsa miała możliwość otwarcia próbki B testu, jednak nie skorzystała z niej. Zawieszenie "Cannona" ma potrwać do 13 listopada. Jeszcze do niedawna o pas ...

Czytaj więcej

FOTO: McGregor sparuje z Malignaggim… bez gardy

FOTO: McGregor sparuje z Malignaggim... bez gardy

Już nieco ponad miesiąc pozostał do kasowej walki Connora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr. Pięściarze mają za sobą niezwykle huczną promocję starcia - w postaci czterech głośnych (również w wyzwiska) konferencji prasowych. Teraz obaj mogą na spokojnie zająć się szlifowaniem formy. Irlandczyk, który w sierpniu zadebiutuje w boksie, już odbywa sparingi. Jednym ze sparingpartnerów McGregora ...

Czytaj więcej

Pindera: To nie jest kwestia winy

Pindera: To nie jest kwestia winy

Artur Szpilka prosi, by za jego porażkę z Adamem Kownackim nie obciążać trenera Ronniego Shieldsa. To on przegrał ten pojedynek, nikt inny. I ma oczywiście rację. Zawsze tak jest, zwycięzcą lub przegranym jest ten, który wychodzi do ringu. Ale rola tego, który stoi w narożniku nie jest bez znaczenia. Każdy, kto choć trochę zna historię boksu ...

Czytaj więcej

Liczik: Syrowatka ma charakter. Będzie mistrzem świata (VIDEO)

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z trenerem Andrzejem Liczikiem - trenerem Michała Syrowatki, który w minioną sobotę po dramatycznej walce zastopował w UK Robbiego Daviesa Juniora. Szkoleniowiec ocenił postawę Syrowatki w ringu, a także założył, jakie szanse ma Michał na pas mistrzowski w wadze super lekkiej. https://youtu.be/zdjW_7mJtDk

Czytaj więcej


Marcin Rekowski: Takam to mocny przeciwnik, ale podjąłem wyzwanie

Marcin Rekowski już 29 stycznia skrzyżuje rękawice z mocnym Carlosem Takamem. Rekowski podjął wyzwanie, choć o walce dowiedział się krótko przed terminem. Przygniatającym faworytem będzie Kameruńczyk, jednak „Rex” obiecuje wykonać pracę na ringu w jak najlepszy sposób. Rozmowa Marcina z redakcją wringu.net poniżej.

wRINGu.net: Przede wszystkim co u Ciebie, jak się czujesz? Jest siła przed Takamem?

Marcin Rekowski: U mnie wszystko w najlepszym porządku. Zdrowie dopisuje, forma dobra – mam nadzieję, że wystarczająco. To był dość zabiegany i stresujący okres przygotowawczy. Sprzeczne informacje prasy i promotora na temat nadchodzącej walki, codzienne treningi przeplatane badaniami lekarskimi. Walka i wyjazd jednak są aktualne, więc trzeba się skupić, spakować i postarać się wykonać swoją pracę jak najlepiej.

Możesz opowiedzieć jak przebiegało załatwianie walki z Takamem? Kto zwrócił się do kogo i jak to się stało, że polecisz aż do Chin na walkę?

MR: Trzy tygodnie temu zadzwonił do mnie promotor z tą ofertą, dał mi kilka godzin na przemyślenie decyzji. Na szczęście byłem już treningu, więc ustaliliśmy z trenerem, że bierzemy tą walkę.

Był moment zawahania przed zgodą na walkę z takim puncherem?

MR: Oczywiście, że był moment zawahania – każdy o zdrowych zmysłach by go miał. Zresztą nie sądzę, że wielu zawodników jest w stanie przyjąć walkę tak krótko przed jej planowanym terminem. Carlos to mocny i silny zawodnik, to będzie ciężka przeprawa, ale podjąłem to wyzwanie.

Możemy mówić o wypłacie życia?

MR: Wypłata życia…ahhh to wszystko nie wygląda tak różowo, jak wszyscy myślicie. Oczywiście pieniążki są niezłe, jednak muszę z tego opłacić sparingpartnerów, odżywki, masażystów, trenera, dojazdy na treningi. Moja dziewczyna śmieje się ze mnie, że „za takie pieniądze, nie dała by sobie pyska oklepywać” 😉

Jak ocenisz Carlosa jako pięściarza?

MR: Carlos Takam to bardzo silny pięściarz, posiadający bardzo mocne uderzenie, zdeterminowany i idący do przodu – będzie to ciężki orzech do zgryzienia

Opowiedz coś o przygotowaniach do walki z tak silnym pięściarzem. Trener wprowadza jakieś zmiany w treningu, czy trenujecie jak zawsze?

MR: Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na wprowadzanie rygorystycznych zmian. Jest kilka nowych elementów, jakaś strategia, ale nie mogę o tym mówić.

Studiujesz jego walki? Jest presja?

MR: Oczywiście, że jest presja – zawsze jest i musi być, bo jest mobilizująca, oglądałem jego walki, ale też nie uczę się ich na pamięć od rana do wieczora.

Takam wypunktował Jospeh Parker w jego ostatniej walce. Będziesz chciał skopiować parę zagrywek Nowozelandczyka, czy raczej wyjdziesz do walki i walczył w swoim stylu?

MR: Wiesz, każdy jest inny, ma inny styl boksowania, inną formę, inną taktykę. Będę się starał trzymać tego, co ustaliliśmy z trenerem, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy na ringu.

Jakieś słowa do kibiców? Jeśli tak, to to jest dobry moment

MR: Jedyne słowa do kibiców, które przychodzą mi do głowy, to trzymajcie za mnie kciuki, a ja zrobię wszystko, żeby dać dobrą walkę. Pozdrawiam serdecznie- Reksio.

3 Odpowiedzi na Marcin Rekowski: Takam to mocny przeciwnik, ale podjąłem wyzwanie

 • panmiszcz mówi:

  Kibicuję Ci Rex! Wiem że możesz wygrać! Jak Głowacki z Hukiem – też był skazany na porażkę.To będzie wielka rzecz jak wygrasz. Powodzenia i zdrowia !!

  • Puch mówi:

   Życzę powodzenia Reksiowi. Gdyby Reksio prowadził dobre życie,był by w czołówce bokserskiej. Niestety brak dyscypliny kończy się na porażce.

   • Puch mówi:

    Życzę powodzenia Reksiowi.Gdyby Reksio prowadził dobre życie,byłby w czołówce bokserskiej. Niestety brak dyscypliny kończy się na porażce.

Dodaj komentarz